Экономикаagravery.comAug 18

Дев'ять агрокомпаній увійшли до рейтингу найбільш успішних українських інвесторів

Дев’ять найбільших сільськогосподарських компаній увійшли до «ТОП-20 найбільш успішних українських корпоративних інвесторів».

Автори рейтингу зазначають, що враховувалися такі фактори як: розмір доходів і сума сплачених податків і зборів за останні 2 роки, лідируючі позиції у відповідних галузях, масштаб впливу на соціально-економічну ситуацію в Україні.

У рейтинг найбільш успішних інвесторів увійшли такі агрокомпанії

Group DF — її азотний бізнес представлений холдингом OstChem, який займає третє місце в світі за обсягом виробництва нітратів, четверте — аміаку і дванадцяте — карбаміду. Виробничі активи OstChem в Україні включають компанії «Азот» (Черкаси), «Рівнеазот», «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» Бенефіціар: Дмитро Фірташ.

«Кернел» — провідний в світі і найбільший в Україні виробник і експортер соняшникової олії. На частку «Кернел» припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії, свою продукцію компанія експортує в більш ніж 60 країн світу. Також «Кернел» щорічно поставляє на міжнародні ринки близько 5 млн т пшениці, ячменю, сої та ріпаку. Частка компанії в експорті зернових з України становить близько 10%. Бенефіціар: Андрій Веревський.

«Континіум» — до групи входить ряд молокопереробних підприємств: «Дубномолоко» на Рівненщині, яка разом з кількома афілійованими молокозаводами в інших областях виготовляє продукцію (тверді і плавлені сири, масло, сухе молоко) під корпоративним брендом «Комо»; компанія «Клуб сиру», що володіє маслосирзаводом в Каневі на Черкащині; молочна компанія «Галичина» в Радехові на Львівщині. Бенефіціарії: Степан Івахів, Софія і Роман Єремєєві, Сергій Лагур.

МХП — агроіндустріальних холдинг МХП виріс з зернового трейдера «Миронівський хлібопродукт» та являє собою вертикально інтегровану компанію, що займається рослинництвом, виробництвом кормів, вирощуванням птиці, переробкою м'яса та іншою діяльністю. У 2017 р виручка МХП збільшилася на 13% в порівнянні з 2016 р і склала $ 1288 млн, т. Ч. Експортна виручка досягла $ 732 млн, збільшившись на 15,3%. Бенефіціар: Юрій Косюк.

«Нібулон» — один з найбільших українських виробників і експортерів сільськогосподарської продукції (пшениця, ячмінь, рапс, кукурудза, сорго, соя, соняшник та ін.). За 27 років діяльності компанія інвестувала в економіку України понад $ 1,6 млрд. Уже понад 10 років «Нібулон» лідирує в рейтингу експортерів зернових та олійних культур з України. У 2016/2017 маркетинговому році компанія експортувала 4,65 млн т сільгосппродукції. Бенефіціар: Олексій Вадатурський.

ОККО — об'єднує в Україні ряд бізнес-проектів, які сумарно формують більш 1% надходжень до держбюджету України. Група інвестувала в українську економіку понад $ 1 млрд. До складу групи ОККО входить концерн «Хлібпром». Це одне з найбільших підприємств українського ринку хліба. Бенефіціар: Віталій Антонов.

«Рошен» — один з найбільших світових виробників кондитерських виробів, в рейтингу Global Top-100 Candy Companies займає 24-е місце. Передана її власником Петром Порошенко в управління «сліпому трасту», а саме швейцарському RothschildTrust AG, що входить в групу Rothschild & Co. Бенефіціар: Петро Порошенко.

UkrLandFarming — є найпотужнішим в Україні вертикально інтегрованим аграрним холдингом, який керує найбільшим в країні і восьмим у світі банком родючого чорнозему загальною площею 654 тис. га. Група представлена в 22 з 24 областей України. Бенефіціар: Олег Бахматюк.

«Епіцентр К» —спеціалізується на роздрібній торгівлі будматеріалами, меблями, товарами для дому, саду та городу, побутовою хімією і т. п. У 2006 році компанія купила контрольний пакет акцій холдингу «Вінницька аграрно-промислова група» — вирощує пшеницю, ячмінь, рапс, соняшник, кукурудзу, сорго. Деякі підприємства холдингу займаються розведенням великої рогатої худоби та свиней. Холдинг володіє близько 50 тис. га орних земель на території 13 районів Вінницької та одного району Хмельницької області, а також чотирма елеваторами загальною ємністю 250 тис. т. Бенефіціарії: Олександр і Галина Гереги.

Нагадаємо, аналітики презентували рейтинг найуспішніших українських компаній. Рейтинг склало спеціалізоване видання InVenture.

💬 Последние комментарии
е
Тищенко не твой брат?? он тут тоже недавно подобную чушь нес... про сало по 50, и говядину по 40-60 грн и даже за 20 он ее типа покупал на Бесарабке))))
е
ха, зеркало дать?)))) т.е. по ТВОИМ словам ты одинокая и НИКОМУ не нужная?)))
е
пока что ВСЕ видят что ТЕБЯ интересуют тут ТОЛЬКО события 20-100 летней давности, а но то КАК живет страна сейчас тебе мягко говоря НАПЛЕВАТЬ...впрочем как и на людей, населяющих ее..
Елена
Жадный и подлый и завистливый ты, ты козлоослик и не одинока,чтобы было понятно,и не 70 лет и всё что написал неправда.
Елена
Можно быть среди людей как в пустыне, одиноким и никому не нужым,чего он уделяет интернету столько времени?
Елена
А мы живём не только прошлым,а и настоящим,шо нравится система где человек человеку роджер?шо то я не удивлюсь в отношении тебя.
Елена
Сахар можно и за а та23.30 грн/кгкупить,олию за 50 грн/до итр,хлеб 12.70 за 800гр., Америка с нами!а с Роджером скрынька, Роджер дывысь вкрадуть её,шож ты будешь делать?хе.
Авторские статьи