Экономикаsuperagronom.com14 сент.

До 80% українських ґрунтів потерпають від нестачі поживних речовин — науковець

Поточна ситуація з станом ґрунтів в Україні є вкрай складною, адже 70-80% ґрунтових ресурсів України потерпають від нестачі поживних речовин та міндобрив.

Таку думку висловив академік НААН України, директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. А.Н. Соколовського» Святослав Балюк.

«Сьогодні ґрунти швидко деградують. Наразі близько 70-80% українських ґрунтів потерпають від нестачі поживних речовин», — зазначив у своєму виступі фахівець, підкресливши, зокрема, що з року в рік в українських ґрунтах, так званого, середнього гранулометричного складу, знижується вміст гумусу.

Науковець також підкреслив, що для покращення стану ґрунтів в Україні фермерам вже сьогодні необхідно запроваджувати технології точного землеробства та точкового удобрення.

«Застосування саме цих технологій пояснюється тим, що ґрунт одного й того ж поля є неоднорідним за своєю структурою. Саме тому фермеру необхідно дивитися де використовувати підживлення, наприклад, мікро-, а де макроелементами. Наші ґрунти — виснажені, тому їх потрібно відновлювати, але робити це правильно», — наголосив Святослав Балюк.

💬 Последние комментарии