Экономикаeconomistua.com08 декабря 2017

ДОХІД ВЕЛИКИХ І СЕРЕДНІХ ПІДПРИЄМСТВ ЗРІС УТРИЧІ. ЗА РАХУНОК ЧОГО?

Держстат повідомляє що прибуток великих і середніх підприємств України за 9 місяців 2017 року зріс аж на 36,3% і наразі становить 368,6 млрд грн. Ці дані – без урахування тимчасово окупованій території АР Крим, м. Севастополь, частини зони проведення антитерористичної операції, а також результатів діяльності банків. При цьому збитки великих і середніх підприємств зменшилися на 30,6 % проти торішніх показників і становлять 130,8 млрд грн. Втім, як дізнався «Публічний аудит», зростання прибутковості підприємств досягнуто за рахунок зростання прибутку державних компаній-монополістів нафтогазового сектора, які фактично вимивають кошти населення на користь бюджету шляхом завищених тарифів на енергоносії. Так, за даними Офісу великих платників ДФС, від нафтогазових компаній отримано майже 57,7 млрд грн: найбільше податків відрахувало «Укргазвидобування» – 15,4 млрд грн, «Нафтогаз України» – 11,83 млрд грн, «Укрнафта» –5,501 млрд грн і «Укртнарсгаз» – 4,432 млрд грн. «При цьому показники, які могли б справді сигналізувати про відновлення економіки, не вказують на позитивні тенденції. До прикладу, обсяг роздрібної торгівлі в січні–вересні 2016 року у фактичних цінах становив 829,8 млрд грн ($ 32,6 млрд), а за відповідний період 2017 року – 578 млрд грн ($ 21,8 млрд). Тобто, спостерігається падіння роздрібної торгівлі на 33, 1% тільки за відповідний період», – вказує аналітик «Публічного аудиту» Дмитро Ляшок. За словами спеціаліста, для повноти картини треба враховувати й фактори кумулятивної інфляції (16,2%) та девальвації (4%), які штучно впливають на збільшення податкових надходжень. Крім того, за даними Держстату, зростання прибутковості підприємств сформоване за рахунок промисловості, в той час як кумулятивне падіння промвиробництва склало 10,3% (кількісні показники). «Щодо так званого зменшення збитковості великих і середніх підприємств, то важливо розуміти, що тут не враховані борги компаній, де триває процедура банкрутства, а також компаній, щодо яких є рішення суду про призупинення стягнення коштів до держбюджету. А це окремо – ще десятки мільярдів гривень, які нівелюють скорочення збитків, про які рапортує Держстат», – резюмує Ляшок. Матеріал надано «Публічним аудитом»

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
КТО ТАКОЕ ГОЛОВКО
А КТО ЭТО ТАКОЕ ЭТО ГОЛОВКО ЧТОБЫ СУДИТЬ РЕАЛ? МАЛЕНЬКИЙ КЛОП ПИЩИТ ЧТО ТО НЕ ПОНЯТНО О ЧЁМ! И КАК ЭТО ПОНИМАТЬ - ,,ИНТЕРЕСНЫЙ МАТЧ С ТОЧКИ ЗРЕНИЯ ТАКТИКИ И ФУТБОЛЬНОЙ МЫСЛИ ... - ТАКОЕ ЗРЕЛИЩЕ НЕ ВСЕМ ПО ДУШЕ,, ??? О СЕБЕ СУДИШЬ, ЧМО УЩЕРБНОЕ?
Ил 2
А скока с её помощью добыто разведданных..., разведчики называют сей приём "медовая ловушка". А скока политиков на этом погорело - Клинтон с Моникой, да и на Трампа скока пытались навешать по этой теме... . Таки да - вес имеет.
Ил 2
Да вуйна, укропии не конец, а пiхва подкрадывается. В Америке ещё больше валит домов, так из чего они строят? Легкосборные конструкции, потому и валит. Усё зависит от качества стройматериалов и квалификации строителей, а ваши строители подались у гейропу восстанавливать Францию и не только. Щас посмотрел по ящику. В городе Винсдорф была крупнейшая в Европе военная база наших войск, а до того и гитлеровских. 50 000 ч. там проживало. На площади стоит памятник Ленину, не помальований, на побитый, целенький и почему спрашивается в задачке? Эт потому шо справжнiх цеевропейцiв там няма. Вот они бы дурных немцев научили..., они бы научили их гнидностi.
котофей
Пизда не гиря,но вес имеет.
Ил 2
И только один пiхвоадвокат.
татьяна
Как жаль этот ребят,которые выполняли свой долг и погибли .Вечная им ПАМЯТЬ.Для меня они ГЕРОИ!
Влад
Янукович предатель, вернуть в Украину и судить за предательство бойцов, до конца исполнивших долг. Слава ВВ, Слава Беркуту