Доходи місцевих бюджетів у 2017 році зросли до 192 млрд грн – Геннадій Зубко
Экономикаagropolit.com23 апреля 2018

Доходи місцевих бюджетів у 2017 році зросли до 192 млрд грн – Геннадій Зубко

У 2014-му році доходи місцевих бюджетів становили 68 млрд грн, 2015-й рік закінчили на рівні 100 млрд грн, 2016-й – 146 млрд грн і 2017-й – 192 млрд грн. Про це в ексклюзивному інтерв’ю АgroРolit.com розповів віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко. Нагадаємо, що завданням децентралізації є об’єднання у потужніші громади ті 12 тис. місцевих рад, які були на початок децентралізації. Він розповів, що 192 млрд грн – це власні доходи без міждержавних трансфертів, які стосуються медичної, освітньої субвенції та інших повноважень, і котрі передаються сьогодні саме на місця. Якби додати їх до бюджетних 192 млрд грн, то побачимо, що 50% держбюджету України – у розпорядженні органів місцевого самоврядування як міжбюджетні трансферти, а решта 50% – це витрати казни на національну безпеку, соціалку та інші статті. Тобто разом із повноваженнями від міністерств місцевим ОТГ передаються фінанси під виконання функцій, щоб послуги чи сервіси надавалися краще, – наголосив Геннадій Зубко.Він сказав, що уряд слідкує за тим, щоби органи місцевого самоврядування відчували відповідальність за якісне надання цих послуг. Тому для нас дуже важливо, скільки у реальному вимірі становлять ці 192 млрд грн: кількість інфраструктурних проектів, шкіл, нової дорожньої інфраструктури, спортивних та медичних закладів, передусім у частині первинної медицини. Саме так ми оцінюємо ефективність реформи. Я готовий спілкуватися з будь-яким експертом, який каже, що реформа «пробуксовує», щоб показати, які саме досягнення є сьогодні в громадах, – уточнив він.За його словами, децентралізація – це найуспішніший проект за всю історію країни, зокрема, антикорупційний. Зараз дуже багато оцінюється, які антикорупційні кроки зробила держава: створено НАЗК, НАБУ, Антикорупційну прокуратуру, готується до введення Антикорупційний суд. Є й інші інструменти, які системно унеможливлюють корупційні ризики, наприклад, система ProZorro економить кошти як місцевого, так і державного бюджетів на публічних закупівлях. Децентралізація передала 50% коштів державного бюджету на місцевий рівень, що, у свою чергу, унеможливило вплив корупції центрального рівня на половину держбюджету, – зауважив Г. Зубко.І додав, що «корупція спустилася донизу». Адже корупція йде туди, де є бюджетні кошти. Та з іншого боку, найкращий запобіжник у цьому випадку – контроль самої громади за використанням коштів через обрання влади, яка публічно показує, куди витрачаються ці кошти (на будівництво дитсадків, доріг, на інфраструктуру, ремонт житлового фонду, модернізацію соціальних об’єктів тощо). Адже разом із цим контролем наступає безпосередня відповідальність органів місцевого самоврядування, – сказав він.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Гость
    23 апреля 2018
    Вы в "долярики"переведите
    Ответить
💬 Последние комментарии
Елена
Польский Пьемонт Львов был до 1939 года,вот оно как.
Елена
Грубить женщине и тем более угрожать избиением это так по вашему,а раньше и шомполами через строй и в Сибирь на каторгу.ничего не меняется.а тебе козлоослик желаю всего самого хорошего.ха.
Весёлый Роджер
Отбрасывая все твои Шмуля фекальные нечистоты тут, иными словами, ты де-факто признал, шо до 1939 года никакого Пьемонта не було, а пидли Львыва быдло рагульное жило? И тильки при советской власти это дерьмо запизденское запанувало? ТакЪ? А дай ссылки на мои выражения про воровство коммунистов? Шо опять ныма? Шой то ты попутал с керивниками коммуняками с Куева? Шо ридну мати за долляры продали!
Dirhem
Тихо сам с собою я веду беседу.
Весёлый Роджер
Ну прекрати Шмуля! У такой страшно младой дивчины як ты, нима морды! У тебя же , у запизденской пацриотки, щиросвидомая харя, ча-ча-ча, вона просит кирпича!
е
вот когда будут убивать и жечь тебя не удивляйся)) ты ж сам призываешь к этому...
----------
Ведущие галюцинации зрительные.