Экономикаnews.finance.ua7 июл.

Доступна іпотека під 7%: вимоги до віку нерухомості послаблять

nk_hauz/-mdxm2lj0zstpcciobuo.png

Критерій «віку» житла за програмою Доступна іпотека під 7% планують переглянути.

Про це повідомив в інтерв’ю порталу Мінфін виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.

Зараз за пільговою ставкою можна взяти в кредит тільки нерухомість не старше трьох років.

«Вимога до „віку“ житла дійсно стала стримуючим фактором, який не дозволяє отримати іпотеку багатьом бажаючим. Особливо це відчутно в регіонах, де житлової нерухомості, що відповідає параметрам програми, не так і багато. Тому ми збираємося переглянути вимогу до віку будівель у бік його збільшення. На скільки, поки сказати складно. Зараз збираємо дані з регіонів, які дозволять зробити це підвищення ефективним. Швидше за все, будемо оперувати до якого-небудь року, в якому відбувся бум у будівництві», — сказав він.

Гапон додав, що потребує доопрацювання і критерій першого внеску. В умовах програми йдеться про мінімальний перший внесок у розмірі 15% від вартості нерухомості, але банки наполягають на 25%.

«Тому ми розглядаємо можливість введення якоїсь вилки, тобто від 15% до якоїсь межі, але з умовою, що при бажанні клієнт може перевищити верхню межу», — пояснив він.

Голова Фонду розвитку підприємництва також розповів, що активну участь у програмі беруть лише п’ять банків.

Уповноважені банки в рамках Програми «Доступна іпотека 7%» станом на 5 липня підписали 526 кредитних договорів на загальну суму 447,6 млн грн, на первинному ринку — 21,74%, на вторинному — 78,26% відповідно.

💬 Последние комментарии
зЕЛЕНСКОМУ НЕ НУЖЕН НОЖ.
зЕЛЕНСКОМУ НЕ НУЖЕН НОЖ. ЕМУ ПОКАЖЕШЬ МЕДНЫЙ ГРОШ, И ДЕЛАЙ С НИМ ЧТО ХОШ!
Гость
США -вот единственный мировой ВРАГ,не дающий спокойно всем жить. Неужели весь мир не может поставить эту зажравшуюся свору на место.
Американская поддержка
Допустим, захват власти осуществляет новое правительство патриотичных гондурасцев, которое начинает активную борьбу с коррупцией. Но это тоже неправильно. Потому что коррупция лежит в самой основе рыночных отношений. А рынок не имеет альтернативы.
НА ДУРАКА НЕ НУЖЕН НОЖ!
НА ДУРАКА НЕ НУЖЕН НОЖ. ЕМУ В ТРИ КОРОБА НАВРЁШЬ, И ДЕЛАЙ С НИМ ЧТО ХОШ!
Американская поддержка коррупции
Миграция происходит из-за коррупции. Коррупция происходит из-за правительства. А если американская поддержка коррумпированного правительства не помогла ему одолеть свою коррупцию, то американцы предлагают поддержку новому правительству вообще и жене бывшего президента в частности. Все как в родном Афганистане.
Мяколя
усе, пойду пройдуся по Хрещатику гляну на Депро т в й тикати у Польшу
Серж
Украина не Турция. На Украине предатель на предателе, и предателем погоняет.