Доступна іпотека під 7%: вимоги до віку нерухомості послаблять
Экономикаnews.finance.ua07 июля 2021

Доступна іпотека під 7%: вимоги до віку нерухомості послаблять

Критерій «віку» житла за програмою Доступна іпотека під 7% планують переглянути.

Про це повідомив в інтерв’ю порталу Мінфін виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва Андрій Гапон.

Зараз за пільговою ставкою можна взяти в кредит тільки нерухомість не старше трьох років.

«Вимога до „віку“ житла дійсно стала стримуючим фактором, який не дозволяє отримати іпотеку багатьом бажаючим. Особливо це відчутно в регіонах, де житлової нерухомості, що відповідає параметрам програми, не так і багато. Тому ми збираємося переглянути вимогу до віку будівель у бік його збільшення. На скільки, поки сказати складно. Зараз збираємо дані з регіонів, які дозволять зробити це підвищення ефективним. Швидше за все, будемо оперувати до якого-небудь року, в якому відбувся бум у будівництві», — сказав він.

Гапон додав, що потребує доопрацювання і критерій першого внеску. В умовах програми йдеться про мінімальний перший внесок у розмірі 15% від вартості нерухомості, але банки наполягають на 25%.

«Тому ми розглядаємо можливість введення якоїсь вилки, тобто від 15% до якоїсь межі, але з умовою, що при бажанні клієнт може перевищити верхню межу», — пояснив він.

Голова Фонду розвитку підприємництва також розповів, що активну участь у програмі беруть лише п’ять банків.

Уповноважені банки в рамках Програми «Доступна іпотека 7%» станом на 5 липня підписали 526 кредитних договорів на загальну суму 447,6 млн грн, на первинному ринку — 21,74%, на вторинному — 78,26% відповідно.

Написать комментарий