Экономикаbusinessua.com3 янв.

Економіст назвав причини росту цін на продукти

nk_hauz/KwlozAAng.jpeg

Зростання цін на продукти харчування в Україні пов’язано з трьома факторами, зокрема, з пандемією коронавірусу у світі. Вітчизняні аграрії формують ціни на свій продукт, орієнтуючись на ціни на закордонних ринках.

Про це в програмі The Guest розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. "За рік ціни на продовольство в світі зросли на 37%", – повідомив він (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця цієї новини). Як пояснив експерт, існує щонайменше три причини подорожчання продуктів в Україні і світі. Перша причина полягає у пандемії коронавірусу. "Більшість врожаю в світі збирається сезонними робочими руками. Країни серйозно захищаються від міграції, від цих робочих рук. Тому загальний обсяг врожаю був менший, ніж очікувалося", – сказав Пендзин. Друга причина – складні погодні умови 2020 та 2021 років. "І 2020, і 2021 рік були надзвичайно складними з цієї точки зору. Наприклад, у Франції цього року величезний недорід продовольчої пшениці", – зауважив економіст. Третя причина, на його думку, полягає в тому, що українське сільське господарство сильно пов’язано із зовнішніми ринками. "Ми є активними постачальниками аграрної продукції на зовнішні ринки, у нас формується та ціна, яка відповідає ціні на ринку, де ми продаємо продукцію", – сказав експерт. "Експортер не буде продавати продукцію на внутрішньому ринку дешевше, ніж він продає на зовнішньому", – додав він.

💬 Последние комментарии
999
Хеппи энд отменяется по причине отмены концертов "Квартала - 95" в Кремле
Гость
Автор статьи не в теме...после масштабного обмена ядерными ударами между США и Россией Земля лет так двести будет непригодна для жизни. А автор рассуждает о выгоде для Китая))
КВН - это молодёжное КГБ РФ
МАМА МИА сказала что ЭТО.Т президент поразительно похож на клоуна Хазанова в молодости )) а именно Сценка про "бойца невидимого фронта"
999
Верхушка КПСС развалила СССР. Теперь Зюганов по недомыслию ведет подобную политику
це Остаточне прощавай!
где то в Европах у Шария уже задымел пукан...
ты не поверишь!
В свободной и Вяликой Британии платят "налог на телевизор", все жители страны, у которых есть телевизор. Раньше в двери пожилых людей стучались судебные приставы и угрожали им тюремным заключением. Тогда ещё не было телевизоров , но уже платили НАЛОГ за размер окон...
999
Во время войны сеющих панику расстреливали перед строем без суда и следствия.