Експерт пояснив, від чого залежить розмір "другої пенсії"
Экономикаnews.finance.ua17 февраля 2020

Експерт пояснив, від чого залежить розмір "другої пенсії"

У 2030 році лише 40% пенсіонерів України матимуть необхідний страховий стаж.

Про це з посиланням на інформацію Світового банку заявила голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

“Розуміючи вади солідарного рівня, ми розуміємо, що кожна генерація буде отримувати пенсійне забезпечення у відношенні до заробітної плати в усе меншому і меншому обсязі. За аналізами Світового банку, у 2030 році тільки 40% українських пенсіонерів будуть виконувати норму щодо мінімального страхового стажу, а це означає тільки 40% пенсіонерів. Для них формальний обрахунок пенсій буде тією базою, від якої буде відштовхуватися Пенсійний фонд України. Всі інші будуть отримувати мінімальну пенсію”, – повідомила Третьякова.

Вона наголосила, хоча зараз влада працює над збільшенням прожиткового мінімуму, який є базою для мінімальної трудової пенсії, ”актуальність отримання на додаток до солідарного рівня другої пенсії залишається дуже важливим”.

“Ми марно втратили всі наші 28 років незалежності, бо мали купу макроекономічних умов, коли ми могли запровадити пенсійне забезпечення. Ми не змогли знайти джерело”, – зазначила Третьякова.

Вона зауважила, що до Верховної Ради внесено відповідні законопроєкти, якими пропонується “кофінансування між роботодавцем і людиною”.

“Ми також маємо бесіду сьогодні з частиною уряду, яка займається податковою реформою, щоб ми знайшли ще якийсь додатковий компенсатор за рахунок зміни у податковій системі. Якщо ми це зробимо впродовж цього та наступного років, ми зможемо запустити в Україні накопичувальну систему”, – зазначила Третьякова.

За її словами, наразі працюючі українці сплачують єдиний соціальний внесок, частина з якого іде на фінансування трудової пенсії.

“Цих грошей, після того, як єдиний соціальний внесок зменшився на третину, не вистачає для того, щоб забезпечити всі трудові пенсії. А тому вже багато років державний бюджет дотує Пенсійний фонд. Фактично це таке квазібанкрутство, відповідно до якого Пенсійний фонд тільки за рахунок ЄСВ не може виконувати свої зобов’язання перед українцями”, – зазначила Третьякова.

Як пояснила Третьякова, це означає, що необхідно зараз подумати про те, як працююче населення буде забезпечуватися на пенсії.

“Коли ми говоримо про гідне пенсійне забезпечення, то вибір у нас тільки один – запроваджувати другий рівень системи пенсійного забезпечення. І це так звана друга пенсія. Солідарна пенсія залишається, і з’являється ще друга пенсія. Давайте її так і називати – це друга пенсія, яка іде на додаток до існуючої”, – сказав член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Олександр Панченко.

За його словами, передбачається, що кожен громадянин відкриє собі пенсійний рахунок, на який будуть відраховуватися внески з його заробітної плати.

Панченко пояснив, що на розмір другої пенсії впливають тривалість накопичення та обсяг відрахувань, який обирає особа. Також він наголосив на відповідальності кожного громадянина.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Ты ещё скажи что я в Хайфе или Америке,ха.Несчастный.
Елена
Козлоослик социализм Сашко охранник ждёт,а я не жду,тот проект провалился и показал свою не эффективность,надо было менять что-то в той системе,как к примеру Китай ,то что ты думаешь мне на это глубоко нака...ть,твои мысли ,твои скакуны,словно искры зажгут эту ночь,ха ,это лишь твои мысли и догадки,бред сивого козлоослика,марення,я в отличие от тебя,не пьющая и не курящая и не старый пердун,ты всех под свой возраст не подгоняй,хотя думать то тебе нечем,а что ты заканчивал ,грамотей?ха.Это тайна,я понимаю,ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
сало
и такое бывает
Кот Матроскин
А давно ли пан Ющенко заверял нас, что поляк с украинцем братья навек? А теперь "Украина должна"...
Весёлый Роджер
Слышь ты чузынец – НЫ украинец! Шмуля, а будь ласка дай ссылочку, где я рассказывал про свой крутой бизнес и роскошную жизнь? А по странам мотался - так может я моряк или дальнобой или ещё какой козы барабанщик. А может это ты и есть «Сашко охранник», тому как это от него всё пошло, вот это: «…он ненавидит нас работяг – нищебродами считает». Давай, колись падла! Что Шмуля опять прокололся? Эх ты, а ещё себя бойцом бандеровского информационного фронта считаешь, ты не боец с такой памятью, ты мудак пердунистый, а ещё вернее - наёмный троль алкоголик с Червоной Шапкой! Сало не уронил?!
Илья
Говорят , что когда украинские каратели драпали из Иловайского котла картина была точно такая. Есть участники событий ?
Кот Матроскин
Не хватает масок? Зато у них у каждого по кольту, а то и по три. А у нас ни того, ни другого...