Експерти спрогнозували, коли настане пік попиту на нафту
Экономикаnews.finance.ua4 дня назад

Експерти спрогнозували, коли настане пік попиту на нафту

Світовий попит на нафту досягне свого піку на 2-3 роки раніше, ніж очікувалося, через наслідки пандемії коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це йдеться в щорічному огляді норвезької енергетичної компанії Equinor.

На думку експертів, піковий попит на нафту буде спостерігатися в 2027-2028 рр. У компанії прогнозують, що попит на нафту повернеться до докризового рівня в 100 млн б/д приблизно до 2025 року і впаде до 88 млн б/д в 2050 році.

У 2019 році Equinor очікувала зростання показника до 105 млн б/д до 2030 року і зниження до 93 млн б/д до 2050 року, в основному, за рахунок поширення електромобілів.

У Equinor відзначають, що скорочення інвестицій в нафтову галузь призведе до обмеження пропозиції, що також може вплинути на зростання попиту в майбутньому.

При цьому, аналітики вважають, що пандемія COVID-19 значно змінила спосіб життя людей, що може мати довгостроковий ефект і уповільнити зростання попиту на сировину, в той час як впровадження відновлюваних джерел енергії та електромобілів буде набирати обертів.

“Швидше за все, попит на авіаційне паливо ще багато років буде відчувати на собі негативні наслідки пандемії”, – повідомляється в матеріалі.

Водночас, думку про швидке настання піку попиту на нафту поділяють не всі великі гравці індустрії.

Зокрема, співробітник компанії Saudi Aramco (Саудівська Аравія) в інтерв’ю агентству Reuters заявляв, що компанія очікує зростання попиту на нафту в довгостроковій перспективі, а “спекуляції на тему, що насувається пік попиту на нафту, не відповідають реаліям її споживання”.

Нагадаємо, згідно з щорічною доповіддю ОПЕК World Oil Outlook, відновлення попиту на глобальному нафтовому ринку почнеться тільки в наступному році, а на докризові рівні (99,8 млн барелів на добу) вийде лише у 2022 році.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
хваленое американское качество..... прогрунтовать нормально не могут, болты затянуть не могут...
е
т.е. ты как обычно ляпнула языком, так как понятия не имеешь.. не удивляйся если на твои вопросы будут отвечать так же)))
Елена
Сам посмотри,набери и найдёшь.,если надо тебе.
е
тюрьмы не пустые разумеется, а с "ростом" благосостояния народа с тотальным обнищанием будут еще больше заполняться простыми людьми, идущими на преступления из-за того что жрать нечего... назови хоть одного проворовавшегося чинушу Украины которого посадили за СЕМЬ лет после майдана.. НЕТУ ТАКИХ, и сколько бы ты тут не вещала на эту тему НИКОГО не посадили и не посадят
хи-хи
это болезнь
Мама миа
Мама миа - в дурку тебе надобно, пролечить свою больную и бедовую головушку..может легче станет - Какие на х-р пропагандисты идиото? дырявая твоя головушка? А почему трут твои коменты могу сказать -людям не нравятся твои злобствующие и презрительные комментарии.Чао дурачина -иид лечись ..Может попустит
ера
не зря мне бабушка говорила..."есть люди-г...но...ковырнешь...завоняет: так лючче не трогай их"...И...ПРАВДА