Експерти спрогнозували ріст цін на огірок
Экономикаagrotimes.ua08 августа 2020

Експерти спрогнозували ріст цін на огірок

Через перехідний період між оборотами вирощування огірка в тепличних комбінатах та відсутність ґрунтової продукції пропозиція огірка обмежена, що стало причиною зростання цін. І в найближчий час причин для їх зниження немає.

Експерти видання зауважують, що тижнем раніше загальний діапазон середніх цін на огірки в Україні становив 12-18 грн/кг, але вже до кінця нинішнього цей діапазон виріс до 13-24 грн/кг.

За словами операторів ринку, саме за останні два дні максимальні ціни підвищилися найбільш відчутно, так як ще в четвер вранці оптові партії огірків в Україні надходили в продаж максимум по 20 грн/кг, а покупці повідомляли про постійну нестачу пропозиції.

Як пояснюють фахівці EastFruit, місцеві тепличні комбінати на сьогоднішній день можуть поставляти дуже обмежені обсяги огірків на ринок з огляду на перехідного періоду між сезонами, а пропозиція оптових партій продукції відкритого грунту на нинішньому тижні практично не фіксувалося.

Представники роздрібних мереж також не можуть повністю виконати свої плани закупівель огірка і готові працювати з виробниками в подальшому навіть за умови того, що ціни на і далі будуть підвищуватися.

«Стосовно короткострокових перспектив розвитку ринку огірків в Україні, то, на відміну від томатів, черговий оборот яких вже стартував у багатьох комбінатах, істотного зростання пропозиції огірків на наступному тижні на українському ринку чекати не доводиться. Саме ця обставина може виступити основним фактором, який буде надавати підтримку зростанню цін на огірки в Україні і найближчим часом», – зауважує видання.

Написать комментарий