Експерти знайшли зв’язок між будівництвом басейнів у містах України і низьким врожаєм на полях
Экономикаwww.seeds.org.ua07 октября 2020

Експерти знайшли зв’язок між будівництвом басейнів у містах України і низьким врожаєм на полях

Низький врожай зернових у 2020 році пов’язаний не стільки із несприятливими погодними умовами, як із прорахунками у довгостроковому плануванні. Таку думку одразу кілька експертів висловили на прес-конференції “Тотальне подорожчання: як зміниться вартість товарів і продуктового кошика до зими?”.“Ми вже втратили від 10 до 15 млн тонн експортного зерна, що значно підкосило валютні надходження. Основні причини – це погодні умови. Але є вагоміший фактор – це податкова державна політика, яка вбиває аграріїв”, -сказав голова Союзу українського селянства Іван Томич.Його думку підтвердив заступник директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

“Погода, звичайно, продемонструвала вразливість нашого сільського господарства. Але ще в грудні 2018 року ВРУ вирішила, що в Україні головним є не сільське господарство, а будівництво басейнів у містах України. Тому забрали половину заробітної плати із науковців-аграріїв на це будівництво. Це дуже вдарило по економічному плануванню та прогнозуванню”, – сказав Пугачов.

Нагадаємо, в 2019 році Україна мала черговий рекордний урожай в 75 млн тонн зерна, а от прогнози на цей рік – невтішні. Якщо на початок серпня 2020 прогноз був на рівні 70−72 млн тонн, то на початок вересня цифри “просіли” до 68 млн тонн.Причина – пізня весняні заморозки, аномально спекотне літо та лісові пожежі, які дісталися і до нив із посівами.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Гость
Молодцы КСУ! Все правильно! Дай Бог чтобы правда восторжествовала
Кот Матроскин
Диалог с Россией? Если хозяева заморские разрешат. Количество голосов тут ни при чём.
Кот
Удачи и победы!!!
Кот
Укрруина пошла в разнос....И быть по сему!!!Мало того,что короновирус перешёл дорожку заробитчанам и всяким другим любителям кавы в Вене,так ещё и Зелебоба возбудился и в длинную дорожку уткнулся носом!!!
Кот Матроскин
Зачем стрелять в воздух? Откуда такое дурацкое правило? Ребята, патроны денег стоят, народных! Опять же в 16 лет, это уже не подросток, а полноценный мужик. Гайдар Аркадий Петрович в 17 полком командовал.
ЗРАДА ВЭЛЫКАЯ
Автора статьи - в СБУ! Срочно! Шесть указанных в статье областей, - это уже что, ВСЯ УКРАИНА??? Та це ж зрада вэлыкая!!!
гАЛИНА
КСУ!- верим в ВАШУ ЧЕСТНОСТЬ ! 95 КВАРТАЛ В ПОЛНОМ СОСТАВЕ ( С ПРЕДВОДИТЕЛЕМ) НА НАРЫ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1