Експорт українських яблук до Азії та ЄС ускладнюється через коронавірус
Экономикаwww.unian.ua14 марта 2020

Експорт українських яблук до Азії та ЄС ускладнюється через коронавірус

Експорт плодоовочевої продукції з України до Азії та країн Європи ускладнюється на тлі коронавірусу через проблеми з транспортуванням товарів.

Згідно з повідомленням Української плодоовочевої асоціації (УПОА), деякі експортери-члени асоціації вже відчули на собі проблеми з продажами. "Оскільки Італія, Норвегія, Іспанія, Кувейт і ще кілька важливих для експорту яблук країн перестали приймати вантажі, частина яблук "зависла" у портах", - йдеться в повідомленні. Зокрема, постачальники яблук змушені були припинити продаж продукції у Гонконг і Сінгапур ще в січні та лютому, оскільки не було впевненості в тому, яким буде попит на момент прибуття яблук на ринок. Зазначається, що через неможливість розвантажити порти зі свіжою плодоовочевою продукцією під час піка епідемії коронавірусу в Китаї, експортери втратили кілька тижнів торгівлі. "Зараз, за інформацією компаній, торгівля з Азією починає поступово відновлюватися", - йдеться в повідомленні УПОА. Також повідомляється, що попит на українські фрукти та овочі до ЄС залишається досить високим, а вантажний автотранспорт у ці країни пропускають без особливих проблем. "Водночас компанії мають певні застереження щодо вільного автотранспорту в майбутньому, адже вантажні автомобілі пересуваються разом з водіями, а різні країни починають вводити 14-денний карантин або взагалі заборона на в'їзд для тих, хто нещодавно відвідував Італію, Німеччину, Іспанію, Францію та інші країни, де швидко поширюється коронавірус", - наголошується в повідомленні.

За словами голови Української асоціації аграрного експорту (УААЕ) Дмитра Крошки, українські експортери аграрної продукції недоотримують прибуток на ринках Азії через подорожчання морської логістики внаслідок епідемії коронавірусу. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію коронавірусу у світі. Після цього уряд України анонсувало закриття з 12 березня до 70% пунктів пропуску на кордоні України. У НБУ вважають, що поки поширення коронавірусної інфекції зробило обмежений і нейтральний вплив на українську економіку. Однак ризик поширення коронавірусу у світі може призвести до рецесії світової економіки та значного уповільнення економічної активності в Україні.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Штангенциркуль дать козлоослик?Меряешь замеряешь черепа арийцы или нет? Вот оно как.
Елена
Да какой ты Преображенский,ты и на Полиграф Полиграфовича не тянешь,ха.А ну сыграй на балалайке,ха.
Весёлый Роджер
Один из них стал украинским политологом, даже доктором каких-то, ему только известных наук! Это у Соловьёва - Вячеслав Ковтун. Чистокровный ПЕЧЕНЕГ! Рожа, ну просто вылитого степняка! А всё строят из себя - ми шумери, эуропейцы. Чурки эбаные!
Весёлый Роджер
Нет Луночка! Не хочу быть доктором Преображенским! Сама видишь, дюже брехлива псина, командам не обучен, блохастый и ванючий, ещё накакает в ботинок. Нет уволь ...
Весёлый Роджер
Да как можно этого Роджера навидить, если он всю брехню старого тупого Шмули-пропахандона раз.уячил в пух и прах! Да ещё он падлюка создал себе базу в майскуэль и записал в неё все изречения пидпиндосного пердуна? Ну как? Вот же это Роджер падлюка, тут постит из прошлого, типа этого: «Елена, 19.11.2019 20:12 Это было раньше…, а сейчас подъём, идёт подъём эконимика и уровня жизни населения.» или вот этого: «Елена 23 апреля 2019 Зелинский умный,а Коломойский гениальный,а Пётр Алексеевич целеустремленный,а Игбун Хохлов это знает и завидует.» Ну как можно работать по НОВОЙ методичке хунтовскому пропахандону Шмуле? Ну как? Конечно после такого – Роджер не хороший, совсем не хороший!
Елена
Гав гав,хозяин ты случайно не кореец?А хозяин я собака не очень то доверяю людям корейской национальности,есть основания что не на цепь ты меня посадишь,а зажаришь и съешь с гостями,гав,гав,ха.Комаедовать козлоослик на кухне своей тараканами будешь,а не мной,да откуда в принципе у тебя на кухне тараканы,у тебя жмота мышь в холодильнике повесилась,ха. Или ты повесил, вешатель.
Игбун Хохлов
"Путин "присвоил победу украинцев над печенегами")))) Украинцы и это и есть печенеги. Хохлатые азиаты-степняки, которые расселились от нижнего Поволжья до Приднепровья и наряду с другими тюрками-украинцами занимали большую часть т.н "украины".