Экономикаwww.ukrinform.uaSep 7

Енергоатом опротестує рішення про донарахування 25 мільйонів пені

ДП "НАЕК "Енергоатом" не погоджується з висновком Державної фіскальної служби про донарахування компанії 25 млн грн валютної пені та планує оскаржувати його в апеляційному порядку.

Про це повідомляє пресслужба компанії. "4 вересня 2019 року на офіційному сайті Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України було розміщено повідомлення, що ДП "НАЕК "Енергоатом" сплатить 25 млн грн за порушення зовнішньоекономічних розрахунків. Енергоатом вважає висновки Офісу великих платників податків ДФС передчасними, оскільки станом на сьогодні спір ще триває, вказане рішення не набрало законної сили та буде оскаржено Компанією в апеляційному порядку", - йдеться у повідомленні. В Енергоатомі звертають увагу на текст повідомлення Офісу великих платників податків ДФС: там зазначається, що протягом 2015-2016 років компанія укладала імпортні договори на поставку обладнання з європейських країн, оплата за товар здійснювалась шляхом проведення авансових платежів за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) напряму нерезидентам, без зарахування цих коштів на валютні рахунки Енергоатому в Україні. В Енергоатомі запевняють, що відповідно до умов кредитної угоди з ЄБРР вказані кредитні кошти знаходяться на рахунках банку та не перераховуються на рахунок ДП "НАЕК "Енергоатом" в Україні. ЄБРР здійснює оплату, у тому числі попередню, згідно з укладеними зовнішньоекономічними контрактами, на рахунки нерезидентів за межами України. Юристи компанії стверджують, що до зазначених правовідносин не застосовуються норми Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті".

Як повідомлялося, Офіс великих платників податків повідомив, що Київський окружний адміністративний суд підтримав його у справі про донарахування 25,7 млн грн валютної пені ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом". У повідомленні зазначалося, що протягом 2015-2016 років компанія укладала імпортні договори на поставку обладнання з європейських країн і оплата за товар здійснювалась шляхом проведення авансових платежів за рахунок кредитних коштів ЄБРР без зарахування на валютні рахунки Енергоатому в Україні. Фахівці Офісу зробили висновок, що товар поставлявся нерезидентами з порушенням граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД, які діяли у вищезазначений період. "Недотримання резидентом граничних строків розрахунків у сфері ЗЕД призвело до нарахування Енергоатому валютної пені у розмірі 25,7 млн грн. Офіс готовий і надалі відстоювати свою позицію у судах наступних інстанцій", - наголосили в Офісі великих платників податків.

💬 Последние комментарии
Елена
Иди опохмелись несчастное.
Луна-2
Привет Роджер тебя тоже не было видно всю неделю - очень скучала .Насчет того, что было, я сама не знаю, но только не ковид -будь он неладен - простуда .ОСЛОЖНЕННАЯ температурой - но вышла вроде -тьфу -тьфу ...ПЛОХО ТОЛЬКО ЧТО СЕЙЧАС ВРАЧЕЙ НЕ ДОЖДЕШЬСЯ .ЧУТЬ ЧТО -ЗВОНИ В СКОРУЮ...советы читала - помогли, спасибо.
Весёлый Роджер
Вы не понимаете, вот тех правильных хлопцев що у 1941 року пишли служить не отсталым москалям, а пишли до передовой технологичной Германии! Ос цэ дило, так и дило, да и кормили у немцев лучше и шнапсу бохато, да и давали тащить награбленное добро у свою хату! Сала бандеровцам - освободителям Хатыни! Сала хероям УПА и продажным пархатым пропахандонам Шмулям та Срулям!
Весёлый Роджер
Для всех - этот ТУПОЙ свинорылый Сруль даже и не чуял, на своём "теплом" складе с дюффицитом, про ФИДОНЕТ, тому що вин тоди делал своему керивнику миньет!
Весёлый Роджер
ОЙ Шмуля Сруль, таки ты поясни народу, а дэ там Роджер от снарядов всрался з переляку и ГЛАВНОЕ!!! А що то за ЩИРОЕ ГИВНО- що отдал приказ бить НЕ ПРИЦЕЛЬНО!!! 25 кг снарядами по мирным жителям? Давай Сруль отвечай!
----
А вот Луночка, вы не чуяли як живут боХато пиндосные жополизы у Албании, Болгарии, Грузии и тд! Тамо так панують, так панують, що там зовсим народу не осталось - одни старики! Сало Америке и Д. Псаки!
Весёлый Роджер
Привет лапа! Как ты там? Оклемалась? Что у тебя было? Советы мои прочитала по борьбе с гриппом или не успела?