Экономикаwww.ukrinform.uaSep 14

Енергоатому мають повернути майже ₴19 мільярдів боргу – рішення суду

nk_hauz/lW6VhbS7R.jpeg

Господарський суд Київ задовольнив позов "Енергоатому" проти державного підприємства "Енергоринок" про стягнення 18,973 млрд гривень заборгованості.

Як передає Укрінформ, відповідне рішення суду оприлюднене в Реєстрі судових рішень 9 вересня.

Зазначається, що безпосередньо борг "Енергоринку" за придбану в "Енергоатома" електроенергію становить 9,784 млрд грн, ще майже 9,19 млрд грн позовних вимог складають інфляційні втрати.

Держпідприємство купувало електроенергію в "Енергоатома" з 2001 року до липня 2019 року як оптовий постачальник.

Як повідомлялося, на момент старту нового ринку електроенергії у липні 2019 року борг ДП "Енергоринок" перед НАЕК "Енергоатом" становив 11,6 млрд грн.

У квітні 2021 року Кабінет Міністрів затвердив фінансовий план ДП "Енергоринок" з чистим збитком 0,4497 млрд грн. Передбачається, що підприємство здійснює діяльність виключно в частині погашення заборгованості перед учасниками ринку електроенергії.

З 1 липня 2019 року, згідно із законом "Про ринок електричної енергії" відбувся перехід до повномасштабного конкурентного ринку електричної енергії, внаслідок чого ДП "Енергоринок" втратило статус оптового постачальника електричної енергії. При цьому підприємство продовжує здійснювати діяльність до повного погашення своєї кредиторської та дебіторської заборгованості за електроенергію.