Фермер відмовився від опалення теплиці і зменшив витрати вдесятеро
Экономикаagrotimes.ua01 февраля 2020

Фермер відмовився від опалення теплиці і зменшив витрати вдесятеро

Закарпатський фермер Олександр Балог із вирощування огірків у опалюваних теплицях перейшов на вирощування без опалювання, але на кокосовому субстраті. Отримав ушестеро менші витрати, а меншу вартість більш пізньої продукції компенсував збільшенням валу.

Про це фермер розповів у своїй колонці на AgroTimes.

За словами Олександр Балога, відмовитися від вирощування огірків у поалюваних теплицях його заставили хвороби та шкідники, які з’явилися на 5-й рік вирощування на ґрунті.

Фермер повернувся до вирощування огірків, але  не на ґрунті, а на кокосовому волокні.

«Два роки тому ми збудували плівковий блочний тунель площею 2400 м2 без обігріву. Тепер можу стверджувати напевно: витрати на вирощування огірків у тунелі без обігріву вдесятеро менші, ніж у теплиці з обігрівом», – сказав він.

Огірки в тунелі без обігріву плодоносять із 20-го травня до кінця листопада. У травні ціна огірків набагато нижча, ніж у березні, коли плодоносять огірки в теплицях з обігрівом. Але прибуток у тунелі отримують за рахунок значного валу продукції: урожайність однієї рослини становить 6 кг, на одному квадратному метрі мають 3,5 шт. рослин, тобто в підсумку маємо врожайність 21 кг/кв. м.

Огірки реалізують оптовим покупцям. У травні оптова ціна зеленців становила 18–20 гривень за кіло, у середині липня — 10 грн/кг, пізніше — 4–5 грн/кг. Найвищу ціну –– 30 грн/кг –– отримували за огірки в листопаді.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
АНОНИМНУС
алешка-г вот ты вякаешь что что-то не так. а ты разомни мозг и предложи свой вариант, а то гав-гав что не так ты гаразд а умишки на большее не хватает?!!
Гость
И "подцепив COVID-19… в Украину вернулись сотни тысяч заробитчан, которые работали на польских фабриках, трудились на испанских стройках и ухаживали за итальянскими стариками".
Гость
И что видим: "очередной майдан 2013–2014 годов жестко швырнул Украину в сторону Запада, но не в объятия, а под ноги".
кипчак
От сотворения мира начнут, только бы не добраться до действующих , реальных бандитов, воров и мародеров. Хотя я не против, если начнут с 1991 г., нечего щадить никого.
Игбун Хохлов
Так полицаи вылавливают тех, кто без намордника. Я вчера выходил, так на шею его нацепил для отмазки.
Гость
И "человек так уж устроен, что (если он думающий, размысляющий сам по себе) тянется к великому и красивому".
Гость
Как-то всё огорчительно...