Экономикаnews.finance.uaJun 16

Фонд держмайна просить повернути Укртелеком у власність держави

nk_hauz/-mcgq4uqtbyuitorhewp.jpg

Фонд держмайна звернувся до Верховного Суду з касаційної скаргою і зажадав скасувати рішення про продаж Укртелекому компанії Ріната Ахметова ЕСУ.

Касаційна скарга була подана на рішення Господарського суду Києва від 27.08.2020 року, яким ФДМ відмовили в задоволенні позову до ТОВ ЕСУ. Зокрема, Фонд держмайна вимагав розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій Укртелекому від 11.03.2011 року та стягнення 2,17 млрд грн пені за прострочення виконання зобов’язання по внесенню інвестицій.

У судовому рішенні від 27 серпня 2020 року говориться, що позивач не довів факту невиконання ТОВ ЕСУ умов договору купівлі-продажу пакета акцій та істотного порушення покупцем своїх зобов’язань, яке б значною мірою позбавило позивача (продавця) того, на що він розраховував при укладенні цього договору.

Нагадаємо, що у вересні минулого року суд відмовив ФДМ у справі про можливу реприватизацію Укртелекому.

У 2011 році ФДМ продав 92,79% акцій Укртелекому українській «дочці» австрійської компанії EPIC (яку пізніше перейменували в Raga Establishment Limited) – ТОВ ЕСУ. Сума угоди склала 10,575 млрд грн.

У 2012 році Epic почала переговори про продаж Укртелекому компанії СКМ бізнесмена Ріната Ахметова.

У 2013 році угода відбулася. Продаж Укртелекому оцінювалася в $860 млн. Однак СКМ заплатив тільки $100 млн. Це пояснювалося тим, що компанія-продавець не виконала інвестиційні зобов’язання перед державою, взяті при приватизації.

У СКМ вирішили не платити Raga наступні транші по угоді і висунули зустрічні вимоги – розірвати договір про покупку і повернути перший транш за Укртелеком.

Після цього почався судовий розгляд, в рамках якого в 2017 році Лондонський арбітраж зобов’язав компанію Ріната Ахметова виплатити $760 млн.

У січні 2020 року ЗМІ повідомили, що компанія СКМ Рината Ахметова виплатила понад $700 млн кіпрської компанії Raga Establishment Ltd в рамках дружнього врегулювання спору Укртелекому. Компанію Raga Establishment Ltd пов’язували з оточенням іншого українського олігарха – Дмитра Фірташа.

Пізніше в січні суд також частково задовольнив позов Укрексімбанку до компанії ЕСУ бізнесмена Ріната Ахметова і вирішив стягнути з відповідача 2,73 млрд грн заборгованості за облігаціями, які були випущені в 2013 році і мали бути погашені в березні 2017 року.

💬 Последние комментарии
мим
интересно
Рука Авакова и Бе Бе бе (Мимино 2.0)
"Саакашвили покинул орбиту Украины... благодаря Авакову" - признался бывший президент Грузии. Ради такой навязчивой идеи.министру даже пришлось покинуть свой "хлебный" пост, а самому Мишико уносить ноги в ящиках с кинзой и укропом. - "Я испитываю к падсудимому Саакащвилли такой неприязнь, что даже кушать немогу" - признался Аваков
UA и ещё Уее - или стара дупа НЭ гуде по новому
Юлия Тимошенко,,, опять... в очередной раз для тупых, повторно призвала граждан Украины собраться на очередную бессрочную акцию протеста 15 ноября. Никто не выЖил, и не выШел...💩🐻 🎅🎄👉⏰
🐓🎈🎈🎈🎈🎈 ☦FãňŦøm☦АС
Шатун в космосе, или разоблачён очередной фейк Мосфильма? вот почему Американцы опять летают на санкционных Российских членовозах в КОСМОС
ОПЯТЬ НАХИМИЧИЛИ?
В украине обнаружили картофель, заражённый раком! Небось удобрения из йеуропы применяли! Своих то уже нет... А тут ещё BASF просится, - украинцы вообще магнитофонной лентой срать будут!!!
📘 🎭 🐙 Дiд Панас, и донаты! Ось така хуйня, малята
Закрытие EX.UA - УКРАИНСКОГО НАЦИОНАЛЬНОГО ЮТУБА
ПРОСНИТЕСЬ! ВЫ СРЁТЕ!
"Работы согласно графика должны быть закончены в 2016 году" ??????? Проснитесь, вы срёте! Уже 2021 год заканчивается!!!