Фонд держмайна просить повернути Укртелеком у власність держави
Экономикаnews.finance.ua16 июня 2021

Фонд держмайна просить повернути Укртелеком у власність держави

Фонд держмайна звернувся до Верховного Суду з касаційної скаргою і зажадав скасувати рішення про продаж Укртелекому компанії Ріната Ахметова ЕСУ.

Касаційна скарга була подана на рішення Господарського суду Києва від 27.08.2020 року, яким ФДМ відмовили в задоволенні позову до ТОВ ЕСУ. Зокрема, Фонд держмайна вимагав розірвання договору купівлі-продажу 92,79% акцій Укртелекому від 11.03.2011 року та стягнення 2,17 млрд грн пені за прострочення виконання зобов’язання по внесенню інвестицій.

У судовому рішенні від 27 серпня 2020 року говориться, що позивач не довів факту невиконання ТОВ ЕСУ умов договору купівлі-продажу пакета акцій та істотного порушення покупцем своїх зобов’язань, яке б значною мірою позбавило позивача (продавця) того, на що він розраховував при укладенні цього договору.

Нагадаємо, що у вересні минулого року суд відмовив ФДМ у справі про можливу реприватизацію Укртелекому.

У 2011 році ФДМ продав 92,79% акцій Укртелекому українській «дочці» австрійської компанії EPIC (яку пізніше перейменували в Raga Establishment Limited) – ТОВ ЕСУ. Сума угоди склала 10,575 млрд грн.

У 2012 році Epic почала переговори про продаж Укртелекому компанії СКМ бізнесмена Ріната Ахметова.

У 2013 році угода відбулася. Продаж Укртелекому оцінювалася в $860 млн. Однак СКМ заплатив тільки $100 млн. Це пояснювалося тим, що компанія-продавець не виконала інвестиційні зобов’язання перед державою, взяті при приватизації.

У СКМ вирішили не платити Raga наступні транші по угоді і висунули зустрічні вимоги – розірвати договір про покупку і повернути перший транш за Укртелеком.

Після цього почався судовий розгляд, в рамках якого в 2017 році Лондонський арбітраж зобов’язав компанію Ріната Ахметова виплатити $760 млн.

У січні 2020 року ЗМІ повідомили, що компанія СКМ Рината Ахметова виплатила понад $700 млн кіпрської компанії Raga Establishment Ltd в рамках дружнього врегулювання спору Укртелекому. Компанію Raga Establishment Ltd пов’язували з оточенням іншого українського олігарха – Дмитра Фірташа.

Пізніше в січні суд також частково задовольнив позов Укрексімбанку до компанії ЕСУ бізнесмена Ріната Ахметова і вирішив стягнути з відповідача 2,73 млрд грн заборгованості за облігаціями, які були випущені в 2013 році і мали бути погашені в березні 2017 року.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Оззи
Если коротко - приедут одни пидоры.
Весёлый Роджер
ЭЙ грамотей, ты не выражайся тут. Здесь полно людин с лысыми тупыми головами, шо англяцкий ыщо не зразумиют, хотя вже до Амэрыки собрались. И язык пидтяни - "So much..." надо писать, так как труд у обезьян и их братьёв щирых бандерлогов подсчитать нельзя. Тому как, вроде 7 рокив працуют - а толку никакого, одна видимость труда, а в огороде лебеда! А "со мани" цэ про цигарки чи машины, про то шо считается взлядом чи швыдко. Ю сы, ну и файно, тоди пиди и по.ы. Ах да, для Шмули и др. перевожу, хлопче хотел написать - Якой офуенный мартышкин труд!
Отож
Ну не только гавкать. Теперь,когда США доверили полячишкам кучку Абрамсов,они готовы к походу с целью посадить на московский трон нового Лжедмитрия. Осталось прихватить с собой нового гетмана Сагайдачного,- и дело в шляпе.
Весёлый Роджер
Наша прелесть Луночка, вот так, просто, в двух словах, только что, изложила основы диалектики Гегеля: закон отрицания отрицания и закон единства и борьбы противоположностей. Умничка, что ещё сказать.
Весёлый Роджер
Опять Шмуля тяпнул фунфырик, куда тебе пить дедуля-мудуля! Труселя жиночие пидтяни. Пиди головки видику протри, ты и не знал свинорыл, шо там их несколько.
Весёлый Роджер
Даже по твоему тексту - "ЗНАЧИТЕЛЬНО!!! МОЛОЖЕ" и это про всего 12 лет разницы или в процентах цэ всего ~20%!!! А слово ЗНАЧИТЕЛЬНО - цэ коди превышает 50%!!! Всосал идиот? Ты Шмуля опять спиСдив не подумав! Это значит шо я прав, тому шо ты МУДАК, да ещё и ТУПОЙ и неграмотный вор-портяночник!
Весёлый Роджер
Конечно подтверждает, шо Шмули не 57 лет в обед, а все 70 у полдник!