Экономикаjkg-portal.com.ua19 окт.

Газовий ринок проти зниження норм споживання газу для населення

Постанова Кабміну про зниження норм споживання газу для населення без лічильників газу до 3 куб. м привела газовиків до межі. Однак, у скасуванні цього урядового рішення були зацікавлені «Нафтогаз» та облгази. Зниження норм споживання газу для населення до 6 куб. м ще не було критичною позначкою для газовиків тому, що вони мали люфт. Однак, подальше зниження до до 3 куб. м для облгазів стало межею. Таку думку висловив експерт «У. К.», директор Фонду екологічний інвестицій Олексій Хабатюк. Зокрема, за словами експерта, однією з причин відміни знижених урядом норм споживання газу для населення стали так звані виробничо-технічні втрати (ВТВ), які в разі виникнення збитків у облгазів, необхідно сплачувати. «Виробничо-технічні витрати (ВТВ) потрібно оплачувати за комерційним тарифом, в підсумку, якщо в них (газовиків, - ред.) з’являються збитки по ВТВ, то їх повинен хтось оплатити. Відтак, сплата збитків лягала на «Нафтогаз». Коли ж було встановлено норму в об’ємі 3 куб. м газу, вже було зрозуміло, що це межа. Проте норма фактичного споживання газу 2-4 куби», - заявив він. Крім того, не останню роль, за словами пана Хабатюка, у процесі щодо відміни встановлених Кабміном норм споживання «блакитного» палива, зіграв НАК «Нафтогаз України». «Коли з’являється ця межа, з’являються люди, котрі зацікавлені в тому, щоб не було втрат прихованих доходів ні облгазів та «Нафтогазу», ні приведення до прямих збитків – уже як компаній», - вважає експерт. Крім того, наголошує Олексі Хабатюк, стояло питання або ж повернення попередніх норм, або ж врегулювання ВТВ. «Або змінити порядок розрахунків ВТВ, або змінити норми. Однак, простіше все ж змінити норми (споживання газу населенням без лічильників газу, - ред.). А враховуючи знову ж таки процедуру (зниження норм в Постанові Кабінету Міністрів, - ред.), то вона було порушена. А це найпростіший шлях оскарження рішення в Адміністративному суді», - сказав експерт. Нагадаємо, Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною постанову Кабінету Міністрів «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» від 29 квітня 2015 року № 237. Про це йдеться у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Зокрема суд розглянув справу за позовом ГС «Асоціація газового ринку України» про визнання незаконною та скасування постанови № 237. У ході судового процесу, позов був повністю задоволений. Однак, з’явилась інформація про те, що наразі вже подано апеляцію щодо такого рішення Окружного адміністративного суду по відміні знижених норм споживання газу для населення без приладів обліку газу та скасування урядової постанови.

💬 Последние комментарии
е
так это ж ТЫ тут всех призываешь воевать во славу америки, а как появилась реальная возможность этого - так сразу в кусты! ...и кстати до сих пор жду ответа на вопрос ГДЕ была ты когда Роджера отправили в Афган? про то что ты жрала от пуза и холодильник был набит дефицитом все уже знают...
е
вот и не взбухай тогда, что в твой адрес прилетает малая часть тех же ругательств, что позволяешь себе ты....
е
начинай с себя! ПОВТОРЯЮ для тебя тупой: как ты к людям так и они к тебе, дошло недоумок??
Елена
Ты не я,я не ты, поэтому по себе людей не суди.
Елена
Та пиши шо хочешь и ТП и ДБ ,попка ты дурак,обезьянничаешь повторяя чужие слова.
Елена
Той кто не украинец и не жил на Украине учит меня как правильно українською писати,знаю я козлоослик,знаю ,по русскому написала,ты по-ходу лучше мову знаешь чем я,не за этотт случай говорю,не за этот.
Гость
И запах повсюду не тот...