Экономикаua.news16 янв.

Глава Мінфіну розповів, чому життєво важливо домовитися з МВФ

nk_hauz/-mr6no_t_qsx3lv9ccwe.jpg

У2021 році Україну чекають рекордні виплати за боргами, які держава не зможе зробити без співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі радіо НВ, вказавши, що на погашення держборгу в 2021 році в цілому потрібно 468 млрд грн, а на виплату відсотків за боргами ще 159 млрд грн. «Найбільші виплати будуть у вересні – 65 млрд грн. Коштів достатньо на Єдиному казначейському рахунку, але щоб розплатитися з боргами, нам потрібна співпраця з МВФ, інших сценаріїв ми не розглядаємо. Але  готові до будь-якої ситуації», – заявив міністр. При цьому самому МВФ та іншим міжнародним фінансовим організаціям потрібно буде виплатити близько 45 млрд грн – тобто всього 7% від усіх виплат в 2021 році.

Раніше у Мінфіні вказували, що на погашення та обслуговування внутрішнього і зовнішнього державного боргу у 2021 році потрібно $16 млрд – майже вдвічі більше, ніж у 2022 та 2023 роках.

Нагадаємо, у жовтні Рахункова палата зафіксувала рекордне зростання держборгу України.

До цього у липні сума державного і гарантованого державою боргу України зросла у гривні на 85,88 мільярдів гривень і в доларах на $0,04 мільярдів, таким чином, за станом на 1 серпня борг становив $85,05 мільярдів або 2 355,07 мільярдів гривень. А за червень державний і гарантований державою борг України збільшився на $2,89 мільярдів.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Это как поНять -"Российское вторжение неизбежно"? То ли она нЕ вторгается сейчас,откладывая на потом? Уже 28 января вообще то,Писали вторгнутся после праздников- праздники давно прошли,Уже сало купили и съели,водку на радостях всю выпили . - и нате вам,ВТОРЖЕНИЯ ЕЩЕ НЕ БЫЛО . куда оно делось ? Исчезло, испарилось ...Как сон ...
ВЕРКА СЕРДЮЧКА - СЛЕДУЮЩАЯ ПРЕЗИДЕНТКА уКРАИНЫ?
ВЕРКА СЕРДЮЧКА - СЛЕДУЮЩАЯ ПРЕЗИДЕНТКА уКРАИНЫ? Уже песни про бандеру поёт. Начало есть.
Елена
Это я,в данном случае я,это да,где моё,там сознаюсь,где нет,там нет,я не ты,стараюсь не брехать.
Елена
За гроши ты отдашься кому и чему угодно,выше я писала про царя,ему мешают активно действовать твои роджеры,ибо их личные, корпоративные интересы выше интересов страны,а Ельцин его поставил беречь их состояния и чтобы не мешал им богатеть,потому и мутная политика такая хозяина Кремля,ты этого скудоумный не понимаешь,в силу убогой ущербности ума,а я понимала это всегда, как там с Казахстаном?нэ чую?
Елена
1989 году могу напомнить.
Елена
А Рабинович Вадим кто по твоему,а козлоослик?
Игбун Хохлов
Это геноцид лунатиков.