Глобальне потепління викликало найбільші посухи в Україні та Європі за останні 2000 років
Экономикаgreenpost.ua17 марта 2021

Глобальне потепління викликало найбільші посухи в Україні та Європі за останні 2000 років

Кліматологи прогнозують, що у найближчі роки кількість спеки улітку та посух буде збільшуватися

Європейські науковці після кількох досліджень дійшли висновку, що серія найсильніших посух і потеплінь в Європі з 2014 року є найбільш екстремальною за більш ніж 2000 років. Про це повідомляє The Guardian.

В ході дослідження були вивчені річні кільця дерев, що датуються часом Римською імперією. Для порівняння було проаналізовано 27000 річних кілець 147 дубів. Для цього використовувалися живі дуби минулого століття, деревина старих будівель, наприклад церков, середньовічний дуб, який зберігався в річкових відкладеннях або в гравійних ложах, а також деревина, яка використовувалася для будівництва колодязів за часів Римської імперії.

Вчені заявили, що глобальне потепління було найбільш вірогідною причиною недавнього підвищення екстремальної спеки.

За словами дослідників, хвилі тепла мали руйнівні наслідки, викликаючи ранню смерть тисяч людей, знищуючи посіви й провокуючи лісові пожежі.

Дослідження показало, що висока частота недавніх посух в Європі та Україні була безпрецедентною навіть у порівнянні з серйозними історичними посухами, такими як посуха епохи Відродження на початку 16 століття.

Вчені-кліматологи прогнозують в майбутньому більш екстремальні та частіші хвилі тепла і посухи.

Нагадаємо, катастрофа поруч: глобальне потепління зробить тропіки безлюдними.

2 комментария

Написать комментарий
 • Серж
  18 марта 2021
  А как вы думали, перекрыв северо-крымский канал? Всё аукнется. Напьетесь водички.
  Ответить
  • ку
   18 марта 2021
   Серж
   А ещё добавить, сколько лесов и лесополос повырубали!
   Ответить
💬 Последние комментарии
Елена
Чечня Луночка была более страшным событием,все войны это очень плохо.
Луна-2
Ленок пока оставим Роджера в покое - хорошо, а разве на Донбассе не руины созданные между прочим нами ? Разве на Донбассе украинская армия не бомбит города ? Разве там не умирают ь дети?нет Ленок -это все даром для Украины не пройдет - Посеявший ветер -пожнет бурю...
Елена
Я то понимаю что Матросов герой,погиб за Родину,спасая сослуживцев в 19 лет пошёл на верную гибель,а с точки зрения роджеров,он глупец,отдал жизнь зря,а мог бы ездить на Мерсе и иметь слуг ,это так весёлые роджеры рассуждают,эти мрази и подонки,почитатели Солженицына и Горбачева, поэтому я так Роджера и "люблю",вот такие Луночка имею мысли,а насчёт развалин,то они могут быть огромны,вы думаете это пройдет легко?нет,это будет страшно и больно.
Луна-2
а почему именно под развалинами может все будет не так страшно и не так трагично....МИРНЫМ ПУТЕМ ...
Луна-2
Безумство храбрых а ты знаешь я с этим не согласна .Храбрость должна быть умной Понимаешь Матросов ведь не просто так бросился на амбразуру -он защитил жизни других товарищей а Ты повторяешь слова Горького бе-зум- ство храбрых....
Игбун Хохлов
Я не герой. Герои хохлатых недоумков в Донбассе мочат.
Луна-2
Яка ж ти в мене вумничка)))..Прописные истины,на то и истины чтобы их повторять а не валять ваньку.....