Головні пріоритети Національного банку в регулюванні страховиків
Экономикаnews.finance.ua20 марта 2021

Головні пріоритети Національного банку в регулюванні страховиків

Український страховий ринок має чимало перспективних напрямків розвитку. Це і агрострахування, і медичне страхування, і участь страховиків у накопичувальній пенсійній системі тощо.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

Сьогодні розвиток стримує низка факторів:

  • проблеми з платоспроможністю окремих компаній;
  • недостатня прозорість гравців;
  • застаріле законодавство.Як зазначається, Національний банк України спільно зі страховиками, профільними міністерствами та народними депутатами продовжує працювати над побудовою ефективного регулювання, яке забезпечить довіру до ринку та підтримає його розвиток.

Головні пріоритети Нацбанку у регулюванні страховиків:

  • найближчим часом очікується реєстрація у парламенті нового проєкту закону про страхування. Документ підвищить прозорість, капіталізацію та стійкість страхового ринку. Будуть запроваджені нові підходи в ліцензуванні учасників ринку, нові вимоги до входу на ринок, сучасні підходи до платоспроможності, врегульовано чіткий порядок виходу (виведення) страховика з ринку тощо;
  • один із пріоритетів цього року — напрацювати законопроєкт про систему гарантування виплат за договорами страхування життя та вкладами до кредитних спілок. Національний банк та Фонд гарантування вкладів фізосіб вже розпочали роботу в цьому напрямі. Відповідний законопроєкт повинен з’явитися цього року;
  • також важливими кроками стануть ухвалення законопроєктів про аграрне страхування (№ 5104), розробка нового закону про «автоцивілку», напрацювання законопроєкту про медичне страхування тощо;
  • крім цього, Національний банк упродовж 2021 року планує розробити низку важливих нормативних документів для ринку. Це, зокрема, вимоги до розкриття інформації, порядок нагляду на консолідованій основі, вимоги до системи управління, платоспроможності, оцінки фінансового стану страховика, методики формування резервів страховиків.
Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
ну посмотрим как пройдет и как будет изворачиваться Елена после задержаний участников маршей...
е
..а че ж не говорят, квоты по меду выбраны еще в январе?...перемога блин...
е
Елена, так что там благоденствием Афганистана после того как туда пришла твоя Америка? сильно много современных производств открыли? или уровень жизни населения достиг небывалых высот?... че молчишь, трепло брехливое?
е
Елена, заметь это говорит представитель той Европы в которую такие как ты лезут как мухи на дерьмо...
е
о как заговорила, а пела тут, что Луночку уважает... Так че ж ты молчишь про Кравчука, Кучму, Юща?? сколько при них было разворовано? че, язык в жопе застрял?
Елена
1985 год это Миша ☝️ диверсант у власти, Миша поэтому епало закрыл уёбок и под шконку пида....гог,хе,гнида , ни слова плохого о нём не сказал,это тупая и недалёкая ничего не видит и абсолютно ничего не понимает.
е
Ха сама закусывай.. ты ж тут только что писала, что нашим олигархам никто свалить не даст..все? закусила? теперь на вопрос отвечай...Сеня-вор свалил спокойно и НИКТО ему не помешал...так где ответ на вопрос? не чую?