Экономикаwww.golos.com.uaSep 4

Готують програму розбудови мережі гуртожитків

nk_hauz/NQ97HQVng.jpeg

Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення проект постанови Кабінету Міністрів «Про затвердження Державної цільової соціальної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання здобувачів закладів вищої освіти.

Усім зацікавленим сторонам пропонують долучитися до визначення завдань і заходів з виконання майбутньої програми на найближчі п’ять років.

Проект документа розміщено на сайті МОН. Як інформує прес-служба міністерства, його підготовлено з метою забезпечення здобувачів освіти місцями в гуртожитках, покращення умов проживання, навчання та відпочинку, забезпечення доступності приміщень та прилеглої території для осіб з інвалідністю, та на виконання до пункту 2 статті 2 Указу Президента України від 03.06.2020 р. № 210/2020.

Проект програми передбачає відновлення й розширення мережі таких об’єктів, ремонт і реконструкцію старих приміщень та будівництво нових або завершення недобудованих із застосуванням енергозбережних технологій.

Головна мета — створити для студентів безпечні й комфортні умови проживання, навчання та дозвілля та забезпечити для них необхідну кількість місць. Окрім ремонтів систем електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення, модернізації систем протипожежного захисту тощо, пропонують додатково обладнати гуртожитки спортивними залами, пральними кімнатами, приміщеннями для самостійної роботи, залами для тренінгової та групової роботи із сучасними меблями та доступом до Інтернету. Документом передбачено також збільшення кількості гуртожитків готельного типу та підвищеної комфортабельності.

Головне питання — за чий рахунок усе це буде втілено? «Можливі два варіанти розв’язання проблеми», — йдеться у проекті програми. Перший полягає у збереженні наявних способів управління та утримання гуртожитків закладами вищої освіти, який очікувано призведе до стагнації і консервації проблеми, оскільки виші мають обмежені ресурси. Другий підхід полягає в залученні до розбудови мережі гуртожитків фінансування з різних джерел — зокрема, з державного та місцевих бюджетів, бюджетів закладів вищої освіти, програм міжнародної технічної допомоги, грантових програм, благодійних пожертв тощо. Втім, конкретних розрахунків у проекті не наведено.

💬 Последние комментарии
Елена
Ваше дело,куда хотите туда и направляйтесь,чтобы только желание, здоровье и возможности позволяли,у нас свободная страна, можно куда угодно уехать, хоть в Перадор.
Елена
Склероз не лечится.
Луна-2
А вот и ошиблась я мечтаю о ...России- моей любимой Родине - с ее чистыми,и глубокими озерами -ее широкими и необъятными лесами.Есть такой край -Красноярский... там необычной красоты цветы- называются -жарки ..Впрочем, все это лирика.. и тЕБЕ НЕ ПОНЯТЬ..Да и не любишь ты Россию - не умеешь вслушиваться в ее звонкую тишину .В ее невзрачную красоту.А для того, чтобы ее понять надо просто любить эти края....
Елена
А что там угадывать,в Кабо-Верде вы хотите,куда Наталью Поклонскую направили служить,там хоть и Африка,но ничего,жить можно,жуй кокосы,ешь бананы,хе.
Новый мировой порядок
А кем и зачем углубляется?
Серж
Ну не парьтесь, Гретый Тумблер вам в подарок.
Серж
Даааа, ребята, вы приехали!