HYUNDAI НАДАСТЬ УКРАЇНІ $2 МІЛЬЙОНИ НА РОЗРОБКУ ЄВРОКОЛІЇ, ЯКУ ПОЧНУТЬ БУДУВАТИ З КИЄВА
Экономикаkyiv.media23 февраля 2021

HYUNDAI НАДАСТЬ УКРАЇНІ $2 МІЛЬЙОНИ НА РОЗРОБКУ ЄВРОКОЛІЇ, ЯКУ ПОЧНУТЬ БУДУВАТИ З КИЄВА

Середня швидкість поїзда на такій колії складатиме 250 кілометрів на годину.

Компанія Hyundai (Південна Корея) виділить Україні 2 мільйони доларів на розробку документації для будівництва швидкісної залізниці європейського формату. Першим має стати маршрут Київ-Львів-кордон ЄС, повідомив під час форуму «Україна-30. Інфраструктура» міністр інфраструктури Владислав Криклій.

За його словами, кошти виділять на грантовій основі у березні.

«У нас в березні виїжджає делегація з представників міністерства інфраструктури та «Укрзалізниці». Там будуть підписані в тому числі меморандуми, виділяють грантові $2 млн на розробку попереднього техніко-економічного обгрунтування для реалізації цього проекту» — повідомив міністр.

Також Криклій уточнив, що на першому етапі планується розвивати євроколію на ділянці Київ-Львів-кордон з ЄС; середня швидкість поїздів на ній має скласти 250 км/год.

Представник Hundai Corporation Юн Сук Чой на форумі заявив, що в компанії очікують підтримки цих проектів з боку уряду Кореї — йдеться, зокрема, про надання Україні 10 швидкісних потягів.

«Ми готові надати фінансування декількох проектів. Особливо ми зацікавлені в будівництві швидкісної ж/д і постачання нових 10 швидкісних електропоїздів з 90 вагонами HRCS2», — заявив він.

Водночас, сьогодні стало відомо, що будівництво системи приміських експресів у столиці, Kyiv City Express, має розпочатися у 2021 році.

Написать комментарий