Экономикаgsminfo.com.ua12 нояб.

Як отримувати і пенсію та зарплату одночасно: українцям розповіли деякі юридичні тонкощі

nk_hauz/FSo5pK57R.webp

В Україні більш як 11 мільйонів пенсіонерів. З них більш як 2 мільйони працюючі. Це не дивно, адже по-перше, дехто набуває потрібного стажу ще до настання пенсійного віку. Таким чином людина може виходити на пенсію за вислугою років, але з певних причин не хоче цього робити. А дехто навіть досягнувши 60 чи 65, вирішує продовжувати працювати, особливо якщо це дозволяє здоров’я та роботодавець.

Та на жаль, не завжди працюючі пенсіонери сильно збагачуються. Далеко не всім дозволяють отримувати одночасно і пенсію і зарплату. Якщо ви хочете вийти на пенсію за вислугою років, то мусите відмовитися від роботи. Якщо ж обираєте працювати далі, то мусите відмовитися від пенсійних виплат. Але можна вчинити по-іншому і отримувати й те і інше.

Пенсію за вислугу років можуть отримувати окремі категорії професій

Подібна пенсія можлива лише для ряду професій. Зазвичай це працівники бюджетної сфери: освіта, культура, медицина, деякі категорії артистів театру, та інші. Пропрацювавши певну кількість часу, працівники мають право вийти на пенсію, адже вважається, що вони з віком втрачають професійну працездатність.

Звісно, кожен має право відмовитися і продовжувати працювати далі, отримуючи стандартну зарплату. Але є й інший варіант, для тих, хто хоче отримувати і пенсію і заробітну плату.

Потрібно працевлаштуватися на вакансію, яка не входить у перелік тих, що мають право виходити на пенсію за вислугою років. Для прикладу, якщо мова про старшу медсестру чи лікаря, то влаштувавшись на посаду реєстратора, або молодшої медсестри, вони можуть отримувати і пенсію і зарплату.

Список професій, які можуть отримувати пенсію за вислугою років є у рішенні Кабміну від 04.11.1993 № 909.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Дивлюсь тоби понравилось Шмуля Сруля, про тоби писня, про щиропархатых долбоЭбов, ждучих покращення: "Шизофрения - дулче мелодие,.." мабуть неё сейчас спиваешь та Сало Русское шматом большим нарезаешь? А ведь сука ты склеротная, когда-то брехал що мол ...Сало ны ыим! - Вот же ты пиСдабол сраный, МРАЗЬ холуйская! И так во всём ты, МУДАК тупой и неучь завистливая - от плашек до выплавки металла! Да мне по фую за кого ты там меня считаешь, да хоть за китайца, у которого большие ... Нихау - да ни фуяу!
Луна -2
Кт о кого -Зеленский -Ахметку, либо Ахметов -комика.Тотализатор открыт - делайте ставки ,господа!
гость
что и требовалось доказать - "если слышен денег шелест значит лох идет на нерест".
е
так вали в свою америку..
е
весьма вероятно, уважаемая..будем надеятся на лучшее))
Елена
Всё может быть.
Газенваген
Вовка, этот голубоглазый блондин, татарин, обид не прощает. В орде, как и в ОРДЛО, люди чтут закон.