Экономикаwww.epravda.com.ua22 янв.

Які галузі закінчили 2020 рік "в плюсі" – дослідження

nk_hauz/-mrai9k3-rz1ugsy_ay1.jpg

Галузі торгівлі, будівництва та телекомунікацій отримали прибуток у 2020 році і втримали валовий внутрішній продукт України від більшого падіння.

Про це йдеться у пресрелізі Української торгової гільдії.

"Внутрішня торгівля суттєво притримала вітчизняну економіку від стрімкого падіння впродовж кризового 2020 року. ВВП України впав би за поточний рік не на 4-5%, як зараз прогнозують економісти, а значно нижче", – заявив керівник департаменту стратегічного консалтингу UTG Костянтин Олійник.

За підсумками січня-вересня ця галузь одноосібно, всупереч кризі в економіці, сформувала на 22 млрд грн більше валового продукту, ніж за аналогічний попередній період (у порівняних цінах, за даними Держстату). Торговий обіг у деяких роздрібних мережах, розповідають топменеджери, зріс за цей рік на 15-20%.

Вартість товарів та послуг, вироблених у галузях будівництва, телекомунікацій та секторі управління і оборони, зросла за три квартали 2020 року на 14 млрд грн в порівнянні з січнем-вереснем 2019 року.

Зазначимо, що ВВП України за три квартали 2020 року знизився на 107 млрд грн проти відповідного показника минулого року у порівняних цінах.

Олійник повідомив, що серед тих галузей, які пригальмували в кризу, у другому півріччі почала вирізнятися ще одна група потенційних лідерів. 

"Останнім часом непогану квартальну динаміку демонструють нерухомість, електроенергетика та добувна промисловість. Перша, за підсумками липня-вересня, зросла на 4%, а дві інші вже практично вийшли на минулорічні показники", - заявив експерт.

Найбільший внесок за розмірами у виробництво національного продукту сформували аграрії з переробниками – понад 23% ВВП країни. 

В структурі зайнятості населення за видами економічної діяльності в топ-5 галузей входять торгівля, сільське господарство, промисловість, освіта та логістика.

💬 Последние комментарии
е
так это ж ТЫ тут всех призываешь воевать во славу америки, а как появилась реальная возможность этого - так сразу в кусты! ...и кстати до сих пор жду ответа на вопрос ГДЕ была ты когда Роджера отправили в Афган? про то что ты жрала от пуза и холодильник был набит дефицитом все уже знают...
е
вот и не взбухай тогда, что в твой адрес прилетает малая часть тех же ругательств, что позволяешь себе ты....
е
начинай с себя! ПОВТОРЯЮ для тебя тупой: как ты к людям так и они к тебе, дошло недоумок??
Елена
Ты не я,я не ты, поэтому по себе людей не суди.
Елена
Та пиши шо хочешь и ТП и ДБ ,попка ты дурак,обезьянничаешь повторяя чужие слова.
Елена
Той кто не украинец и не жил на Украине учит меня как правильно українською писати,знаю я козлоослик,знаю ,по русскому написала,ты по-ходу лучше мову знаешь чем я,не за этотт случай говорю,не за этот.
Гость
И запах повсюду не тот...