Экономикаagri-gator.com.ua24 янв.

Які нові виклики чекають на молочну галузь України?

nk_hauz/-lziput0zcpiys9f4t2i.jpg

Обсяги виробництва молока на кінець грудня 2019 року знизилися на 3,7% до 9,6 млн. т, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Поголів’я оснoвного стада також продовжує скорочуватися. Так, на початок січня 2020 року кількість корів у господарствах усіх категорій зменшилась на 5% (або на 96,4 тис. гол.), порівняно з аналогічим періодом 2019 року.

Невітшною є експортно-імпортна ситуація з молочною продукцією. Так, на початок грудня 2019 року до України було імпортовано в 2,5 рази більше молока, ніж за відповідний період минулого року. Осонвними країнами-постачальниками стали  Польща ($1,4 млн), Німеччина ($869 тис) та Бельгія ($266 млн). Обсяги експорту молока з України, попри зменшення поголів’я і обсягів виробництва, зросли на 21,5%, порівняно з показниками минулого року. Така ситуація пов’язана з тим, що вітчизняним виробникам важко конкурувати з більш дешевою імпортованою продукцією, тому вони вимушені реалізувати своє молоко в інших країнах не за найвигіднішими умовами.

Варто зазначити, що більше 70% молока (6,9 млн. т) в Україні виробляють домашні господарства.  За новими вимогами до якості молока, продукцію другого сорту (сире або домашнє молоко) перестануть приймати на переробні підприємтсва. Тобто, селяни втратять будь-яку можливість отримання прибутку з молока. Звісно, що без підтримки з боку держави малі і сердні фермери не зможуть знайти ресурси для залучення коштів на оновлення та придбання техніки, що дозволить забезпечити виробництво молока відповідного ґатунку. У таких умовах перспективи для молочної галузі крани є невтішними. Також нову загрозу для усіх молочників створює й сучасна тенденція споживання рослинного молока. Так, все більше людей починають надавати перевагу мигдалевому, соєвому або кокосовому молоку, а перехід до «рослинного харчування» вже увійшов до рейтингу найпопулярніших трендів 2020 року серед українців.

💬 Последние комментарии
е
Елена, твои америкосы совсем тупые..прям как ты.. причину от следствия не отличают...
е
ты за свои комментарии скажи.. КАК они относятся к теме статьи и тому о чем пишут?? ЗА СОБОЙ следи, склеротичка продажная...
е
т.е. ВСЕ остальное ТЫ подтверждаешь?)) т.е. БРЕХАЛА НАМЕРЕНО и еще утверждаешь тут что ВСЕГДА пишешь только правду и ТЕБЕ верить надо?))) БРЕХЛО ты склеротичное!!
е
так ТЫ написала ЭТО: "..В Берлине около 1700 советских танков немцы подбили и большинство фаустпатронами,а ты не знал?а Берлин нээто ещё не вся Германия,там много городов и поселков было и Чехословакия потом и до этого Польша,так шта., фашизм это твоё,родное..."??? ТЫ! и ЭТО БРЕХНЯ, что и было ТУТ только что ДОКАЗАНО!.. так что если у ТЕБЯ склероз - то ЗАПИСЫВАЙ ДУРА что и кому пишешь...
е
а при чем тут любишь-нелюбишь...ты про закон на Украине писала и ВСЕХ кто тебе указывал на обратное матами крыла? ТЫ! вот и отвечай за СВОИ слова! КТО ответил за нацистский марш в Киеве, профинансированный из ГОСБЮДЖЕТА? так говоришь нет нацизма в Украине??! ГОворишь на Украине закон есть??... ну-ну, брехло....
макс
Олимпиада в Китае пройдёт с 4 по 20 февраля. В это время Китай не будет захватывать Тайвань, чтоб не испортить себе праздник. Конечно, праздник ему могут попытаться испортить США, как они уже неоднократно делали (одно только 08.08.08 чего стоит). Но я думаю, китайцы тогда плюнут и совместят праздник с расстрелами. А РФ будет брать Украину синхронно с Тайванем.
Елена
Где тут Россия придурок?