Экономикаfbc.uaJul 24

«Є ризик, що Мінстратегпром контролюватиме трансформований «Укроборонпром» — експерт

nk_hauz/-mfjmvfkbuqnpvxukkow.jpg

Депутати Верховної Ради відхилили три проекти постанови про скасування результатів голосування прийнятого у другому читанні законопроекту №3822 про реформування державного оборонного концерну Укроборонпром.

Відповідно до прийнятого 13 липня законопроекту, державні і казенні оборонні підприємства, що входять до складу Укроборонпрому, будуть перетворені в господарські товариства. Єдиним акціонером трансформованих підприємств стане держава в особі Кабінету міністрів.

Нові господарські товариства будуть згруповані в науково-виробничі об’єднання за галузевим принципом: бронетехніка, радарні системи, високоточне озброєння і боєприпаси, морські системи, авіаремонт і спецекспортери.

Подробиці теми розповіла Генеральний секретар Незалежної антикорупційного комітету з питань оборони Олена Трегуб в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Нас почули там де ми казали, що треба розмежувати функції між Кабінетом Міністрів і Мінстратегпромом. Мінстратегпромо — це Міністерство, яке виробляє політику, а Кабінет Міністрів — це, скажімо так, головний акціонер, власник оборонної промисловості, і тому не повинні у Мінстратегпрома ці функції всі до нього збігатися. Власне, зараз в законі єдиним суб’єктом визначений Кабінет Міністрів. Таким чином більше повноважень, більше контролю за процесом трансформації тепер перетекло в Кабінет Міністрів», — зазначила експерт.

На думку експерта, це нормально, що держава в особі Кабінету міністрів стане єдиним акціонером трансформованих підприємств, оскільки це наближає нас до євроатлантичних стандартів.

«Закон просто дає юридичні рамки, для того щоб державні і казенні підприємства перетворилися на державні акціонерні товариства і товариства з обмеженою відповідальністю. А як вони будуть групуватися буде визначати Кабінет Міністрів. Це нормально, бо Кабінет Міністрів — це наш орган у виконавчій владі, і якщо Верховна Рада йому це доручає, то це означає, що саме вони несуть відповідальність. І в принципі я вам скажу, що це нормальна практика, якщо брати такі євроатлантичні стандарти», — додала експерт.

Нагадаємо, за підсумками 2020 року «Укроборонпром» — в топ-100 виробників зброї в світі.

Також ми повідомляли, що «Укроборонпром» готує до продажу свої підприємства і випустить облігації.

💬 Последние комментарии
123
Ученые также люди, а в последнее время они становятся все человечнее и человечнее.
Антиленка
Зима - это форс мажор! Сильная мысль!!! Тут слава тебе ничего не даст, иди ГТС наполняй газом ГТС, главное тужься посильнее и громче кричи СУГС!
е
Елена, раз на Украине так хорошо, то чего отсюда бегут люди, а тупенькая??
е
Елена, ну что же ты?? Твоё высокоученое мнение очень нужно здесь...
е
Чудо, открывай конституцию Украины, ст. 10, читай-думай.. И пока представители Украины нарушает свою собственную конституцию и не несут за это НИКАКОЙ ответственности твой вопрос не к месту совершенно... Мало тебе одной этой статьи? Так есть еще куча нарушений в том числе и УПК Украины, за которые НИКТО не ответил..... Хочешь законности, начинай сам соблюдать ВСЕ законы, вине только те которые нравятся...
Каменяр
Для того, щоб зрозуміти, хто розпочав війну в Україні, необхідно відповісти на одне питання: звідки прийшов Гиркин з ДРГ, куди від втік коли припекло і хто дав йому зброю.
Гость
Научись говорить правильно и четко... "хочу почути"...