Экономикаagroreview.comAug 28

ЄС змінює політику доступу до аграрного ринку, і Україні вже варто адаптуватися

nk_hauz/3PtVpVVnR.jpeg

Європейський союз змінює політику доступу до агропродовольчого ринку, в тому числі через застосування додаткових механізмів, пов’язаних з вуглецем. Про це в ході «Soybean and Meal market» сказав Олександр Жемойда, директор департаменту багатосторонніх та двосторонніх торговельних угод Міністерства економіки України.

За його словами, Україні як одному із найбільших виробників соєвих бобів в Європі безумовно доведеться адаптовуватися. Проте це має вплинути на вартість виробництва і кінцеву ціну нашого продукту – вона має зростати.

«Окрім того, варто вже зараз думати про політику України «на вході». Одна справа – ми експортуємо, проте і імпортуємо також. І коли ми говоримо про ринки, чи то ЄС, який приймає Green Deal, чи США, які активно про це говорять, чи КНР, яка ніде не дінеться і також формуватиме свої підходи, варто розуміти, що Україна як постачальник скоро також зіткнеться з цим питанням. Тож, варто вже зараз технологічно адаптуватися до того, щоб це здорожчання не було критичним», – сказав О.Жемойда. Він зазначив, що на сьогоднішній день на внутрішньому ринку сої в Україні є кілька важливих проблем – репутаційна та митна.

«Ми багато говоримо про Китай та Туреччину, де вже встигли закріпитися як постачальники сої. Проте варто пам’ятати про збільшення довжини наших ланцюгів постачання. Я розумію, що зменшення мита – це додатковий попит на наш продукт, але я би хотів продовжити це плече постачання з українського порту», – додав О.Жемойда.

Авторские статьи