Індексації пенсій до березня чекати не варто
Экономикаfbc.ua14 декабря 2020

Індексації пенсій до березня чекати не варто

Перерахунок пенсійних виплат для українських громадян похилого віку відкладається до березня 2021 року.

Про це 13 листопада зробив заяву міністр фінансів України Сергій Марченко під час зустрічі з представниками ЗМІ. Повний текст інтерв’ю опубліковано на порталі Міністерства фінансів.

Як інформував міністр фінансів, гроші в бюджеті на індексацію пенсій, яка проходить щороку, є. Ці кошти заплановані. Однак, за словами Марченка, в Мінфіні (Міністерстві фінансів) домовляються про терміни. В кращому випадку – пенсії перерахують в березні.

Але, зазначив міністр, може так статися, що і пізніше.

Марченко назвав причину відстрочки індексації пенсійних виплат. У фінансуванні ПФУ (Пенсійного фонду) нагромадилася величезна кількість невирішених проблем.

Про них міністр сказав так:

«Це проблема, яка потребує системного вирішення. Модернізація повинна бути глобальною. Можливостей то «побілити», то «пофарбувати», то «підкрутити» – вже немає. Трансферти Пенсійному фонду у 2021-му будуть досягати 195 мільярдів. Це – відповідь тим, хто сумнівається, що потрібні радикальні зміни».

Нагадаємо, весь наступний рік українські пенсіонери з повним стажем роботи й віком за 65 років отримуватимуть пенсію на двісті гривень менше, ніж раніше обіцяв уряд.

Написать комментарий