Іноземці за тиждень купили ОВДП на 2,5 млрд гривень
Экономикаfbc.ua21 марта 2021

Іноземці за тиждень купили ОВДП на 2,5 млрд гривень

Міністерство фінансів повідомляє, що 12-19 березня відбулись погашення за раніше розміщеними облігаціями внутрішньої державної позики на близько 15 мільярдів гривень.

Зважаючи на це та на проведені нові розміщення на аукціонах облігацій – нерезиденти вийшли на перше місце зі збільшеня портфеля ОВДП: за тиждень портфель збільшився на 2,5 млрд грн. Загальна сума ОВДП у їхній власності – 106 млрд грн. З нового року збільшилась на 20,8 млрд грн. Частка іноземних інвесторів серед власників внутрішніх державних паперів – 10,35%.

Вітчизняні банки залишилися найбільшими власниками облігацій. Частка – 51,5%. За тиждень портфель зменшився на 1,4 млрд грн.

Фізособи – на другому місці зі збільшеня портфеля ОВДП, поповнення за тиждень становило 638 млн грн. Частка у структурі власників ОВДП – 1,46%.

Портфель тергромад за цей період розширився на 37 млн грн, а з початку року – на 89,8 млн грн. Портфель юросіб знизився на 3,2 млрд грн. Портфель Національного банку не змінився.

Раніше повідомлялося, що ОВДП продаватимуть первинні дилери.

Також ми писали, що Міністерство фінансів на черговому аукціоні з продажу облігацій внутрішньої державної позики залучило в 2,8 рази більше грошей, ніж минулого разу – 14 млрд 300 млн грн.

Написать комментарий