Экономикаcentral-ua.tv10 мар.

КАБМІН ХОЧЕ ПІДВИЩИТИ ТАРИФИ НА СВІТЛО

nk_hauz/-m20hv9aaejo-et-6mby.jpg

Кабінет Міністрів України у 2020 році планує переглянути тарифи на електроенергію.

Уряд України протягом цього року планує переглянути тарифи на світло для громадян. Кабмін має намір відмовитися від пільгової ціни 90 копійок за перші використані 100 кВт/год.

Підвищення тарифів планують провести у декілька етапів. Відмова від пільгової вартості електроенергії, влада пояснює зниженням сум в платіжках українців.

Як пояснив Олексій Оржель, населенню доведеться платити дорожче, для того, щоб ціни на електроенергію для виробників залишалися на тому ж рівні. Тобто, громадяни заплатять за виробників.

Оржель пояснив, що підвищення цін на електроенергію для виробників, зробить їхню продукцію неконкурентоспроможною на зовнішніх ринках. Бо, на тлі світової кризи через коронавірус, конкуренція у світі значно загострилася.

Для того, щоб утримати рівень цін на електроенергію для виробників, необхідно підвищити вартість для населення, заявив Олексій Оржель.

А щоб для громадян процес пройшов менш болісно, ціни будуть підвищувати поступово.

Міністр енергетики вважає, що різні ціни на ринку електроенергії виступають фактором для зловживань постачальниками. А єдина ціна дозволить уникнути зловживань тарифом. При цьому Олексій Оржель запевнив, що громадянам не будуть відмовляти в субсидіях.

Оржель зазначив, що найбільш справедливим варіантом вважається, що забезпечена людина, яка споживає багато енергії, повинна платити її реальну економічну вартість. Але якщо ввести обмеження, наприклад, ті, хто споживають понад 500 кВт-год, позбавляються пільгової ціни в 90 копійок за 100 кВт-год, і це не дозволить отримати достатньо коштів.

«Ми рахували, скільки це в грошах, – невелика сума, і вона в даному разі не є вирішальною. Якщо говорити про 100 кВт-год і скасування пільгової ціни в 90 копійок, то цей показник відіграє набагато більшу роль. Це еквівалент 10 млрд гривень вивільнених грошей на ринку електроенергії», – додав він.

Громадянам залишається тільки згадати у кого з впливових бізнесменів є дуже енерговитратне виробництво металів із застосуванням електролізу. Подумавши трохи, населення зрозуміє, чию конкурентноздатність буде оплачувати зі своєї кишені.

В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад цього – 1 грн 68 коп. за кВт-ч.

💬 Последние комментарии
Елена
Ты этого хотел,ты это получил,а то хотел и рыбку съесть и на шото сесть,а так не бывает,тогда у России хоть привлекательная идеология ьыла,пусть и не совершенна,а сейчас подобие,убогое подобие Запада,при том обдирают роджеры в странах бывшего СССР своих простых граждан куда больше,чем на Западе, жадность им страх застелила,а оно рано или поздно рванёт,и тебя тупого цербера роджеров порвут первого,на клапти,дебил.
Антиелена
Пи@дуй прорываться через границу у гейропу. Я дам тебе парабеллум, может застрелишься по дороге! Ну и воняет от тебя...
Елена
Чужого сала не бывает,хе.
Елена
Ответить можешь,это же счастье, Токаев сказал что большинство живет казахов на 100 -150 долларов США,это счастье а?
Елена
Дду твоё мнение о 32 двигателей прогресса в Казахстане,в России где-то около двухсот таких семей,жду ответа.
Антиелена
Слышь, звезда на букву "П"! Таких укрогандонов-пропагандонов (или укрогордонов - как тебе больше нравиться?) как ты, Ленка-сралка-давалка, надо не попрекать, а гнать подсрачниками до амэрики в резервацию, а здесь чище будет. Продавай почку и пи@дуй к своим. Бля, ни одного грамотного и аргументированного ответа за все время!!! Ни одного, Карл!!!
Елена
Тридцать два человека имет доход в Казахстане больше чем у больше чем у половины населения страны в Казахстане,слова Токаева,шо скажешь по этому поводу?не чую? Это ведь хорошо ,да? жду ответа?