Экономикаvikna.if.ua23 мар.

Калійний завод ліквідують. 37 тонн кислоти й трансформаторна підстанції нікому не потрібні

Про це йшлося на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На засіданні виступив Ігор Ковальський, якого 17 липня минулого року господарським судом Івано-Франківської області було призначено ліквідатором дочірнього підприємства «Оріани» — калійного заводу. За словами ліквідатора, справа про банкрутство ДП «Калійний завод» була порушена за ініціативою Пенсійного фонду. На даний час уже сформовано реєстр вимог кредиторів. Борги підприємства складають 99 млн гривень. 10 жовтня минулого року було вивільнено шість працівників підприємства. Проведена інвентаризація майна та здійснюються заходи з погашення заборгованої зарплати — 700 тисяч гривень. Як виявилося, на балансі калійного заводу немає ні землі, ні виробничих приміщень, повідомив Ігор Ковальський: «На балансі підприємства рахуються виробничі запаси, ряд об’єктів енергетичної інфраструктури та сірчана кислота. З 17 липня я тричі звертався до міської ради щодо вирішення ряду питань. Зокрема, це стосувалося архівної документації, сірчаної кислоти та енергетичної інфраструктури, яка є важливою у разі, якщо буде стояти питання відновлення виробництва калійних добрив».По суті, з калійним заводом пов’язане лише одне питання, яке є становить потенційну екологічну загрозу, — це сірчана кислота. За словами ліквідатора, ситуація є такою: на території демонтованої сульфатної фабрики є дві ємності, в яких знаходяться 37 тонн концентрованої сірчаної кислоти. Вона там зберігається багато років. Управління надзвичайних ситуацій порадило звернутися на Калуську ТЕЦ і ТОВ «Карпатнафтохім». Однак тут відповіли, що не мають бажання безкоштовно отримати кислоту. Тож, тепер шукають структуру, яка погодиться утилізувати кислоту. Непотрібною виявилися не лише 37 тонн кислоти, а й трансформаторна підстанції на 16 МВт. Раніше вона забезпечувала роботу сульфатної фабрики. Однак підстанція не має адреси і права власності. Підстанцію, за словами Ігоря Ковальського, під час ліквідації можуть продати як набір обладнання за 2 млн гривень. Ігор Ковальський повідомив: «ДП «Калійний завод» не має інших об’єктів, які несуть загрозу, не має відходів, не має жодного хвостосховища чи кар’єру. Через півроку-рік воно буде ліквідоване».Нагадаємо, що підприємство користувалося інфраструктурою «Оріани». Нагадаємо, що міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала незадовільною роботу АТ «Оріана» та повну безвідповідальність в. о. генерального директора Олега Савчука щодо вирішення техногенно-екологічних загроз на об'єктах, які знаходяться в управлінні чи належать на корпоративних правах «Оріані». Процес банкрутства підприємства зупинено — його готують до приватизації. Місто може залишитися сам-на-сам з усіма екологічними бідами.

💬 Последние комментарии
Спички детям
Так непонятно за что человека-главнокомандующего с работы уволили в запас... За Крым, любовь к Индии, России или же за нелюбовь к Китаю? Еще и в свидомый список попал. Прямо как в том Рейхе получается!
Елена
Кто выиграл от развала СССР? национальные элиты,враги внешние, враги внутренние, интеллигенция в большинстве случаев и буржуинчики разных калибров,нацики ,Роджер считает что он выиграл, долбоёб он.ну раз разошлись,то объединятся никто не будет местным властям и так хорошо,а то с Москвы ставят,с Москвы снимают,оно им надо? нет.И чем дальше по времени,тем дальше от прежнего единого центрра,а ты там рассказываешь Россия слаба была, благодаря Горбачеву и Ельцину слаба была,которых Роджер между прочим любит,спроси его,он них ,и узнаешь почему я Роджера так люблю .точка.Великая осталась Америка,Россия не Советский Союз и не РИ,проепали всё что могли, поэтому и ты Роджера можешь поцеловать в сраку, ибо и его вина в том есть,хоть т и мизерна.
Елена
Не веришь не надо,если тебе я говорю так было, значит так было.
Антиелена
Какой вопрос - такой ответ!
Антиелена
Смотри список стран!!!
Антиелена
Ты, примитивное укроживотное, правды знать не можешь! Где ты и где правда!))))
Антиелена
А ты и рада, мразь майданушная!
Авторские статьи