Картоплярство намагаються включити у програму держпідтримки
Экономикаagrotimes.ua09 июля 2020

Картоплярство намагаються включити у програму держпідтримки

Рішення про держпідтримку українського овочівництва на 2021-2023 рр. буде прийнято за результатами засідань робочої групи щодо розвитку галузі за участі керівництва МЕРТ, профільних асоціацій та агровиробників.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА). 

За інформацією УПОА, наразі МЕРТ готує програму з надання держпідтримки українській овочевій галузі, зокрема, напрямку картоплярства, яку згодом мають додати до переліку концептів програм із держпідтримки.

У разі ж, якщо концепт не буде схвалено в цілому, то питання надання держпідтримки українським картоплярам буде розглянуто окремим напрямком Комітетом Верховної Ради з питань агрополітики та земельних відносин. При цьому, за інформацією УПОА, програма включатиме в себе й питання будівництва овочесховищ.

Директорка з розвитку УПОА Катерина Звєрєва вважає, що сьогодні ситуація у овочевій галузі країни потребує комплексного вирішення.

«Воно полягає у поєднанні зусиль держави, профільних асоціацій та власне агровиробників. При цьому держава має забезпечити гідні умови для ведення плодоовочевого бізнесу,  близько 90% якого на сьогодні, за нашими підрахунками, знаходиться в тіні. Зокрема, УПОА вже тривалий час послідовно виступає за зниження ставки ПДВ з нинішніх 20% до рівня 8-10%.  Чому це важливо? Більшість дрібних виробників не є платниками ПДВ, хоч і вирощують продукцію абсолютно легально, оптовик, який закуповує у них продукцію для поставки в мережі, відразу ж втрачає 20% і йому вигідніше і простіше купити імпортний товар або продукцію у великого виробника – платника ПДВ. Таким чином малий та середній виробник опиняється у заздалегідь невигідних для його бізнесу умовах», – зазначила директорка з розвитку УПОА.

За інформацією виконавчого директора Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксани Руженкової,  у запропоновані концепти надання держпідтримки, зокрема, потрапили наступні галузі:

– тваринництво;

– садівництво/ягідництво/виноградарство;

– передбачені дотації для виробників гречки, проса, вівса, жита;

– передбачено здешевлення кредитів для придбання земельних ділянок і страхування сільгосппосівів;

– передбачені кошти на розвиток фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та органіки;

– передбачені кошти на компенсацію вартості сільгосптехніки та обладнання.

Зокрема, згідно запропонованого МЕРТ концепту підтримки галузі садівництва, на компенсації закупівлі фермерами садивного матеріалу, шпалери та розвиток крапельного зрошення з держбюджету протягом 2021-2023 рр. планується сумарно виділити 1,2 млрд. грн. На думку представників Міністерства, це надасть змогу закласти від 4 до 8 тис га нових садів з багаторічними культурами та щорічно буде сприяти створенню до 6 тис робочих місць в галузі.

Таку ж суму планується виділити на компенсації фермерам з закупівлі холодильного обладнання та на підтримку сектору первинної переробки, що, на думку фахівців МЕРТ зменшить імпорт збільшивши виробництво плодоовочевої продукції всередині країни.

1 комментарий

Написать комментарий
  • гость
    11 июля 2020
    А где же сельское хозяйство. И оно скончалось?
    Ответить
💬 Последние комментарии
МЕЧТАТЬ НЕ ВРЕДНО
СНАЧАЛА ОЧИСТИТЕ СВОИ РЕКИ ОТ МУСОРА! ПО НИМ СКОРО ПЕШКОМ ХОДИТЬ МОЖНО БУДЕТ, А ВЫ СУДОХОДИТЬ ВОЗМЕЧТАЛИ!
куку
правильно! этож не Израиль не Франция не США - в Белоруссии биль протестников нельзя! Ура!
е
А раз писала, то зачем с упорством маньяка предлагаешь остальным сравнивать и потом дискутировать на эту тему? Или склероз?
Елена
Нет Луночка,я как раз простая дура,ну в смысле среднестатистическая,не выше,не ниже,так,золотая середина.честное слово.
-----
в украине не совки а лайно которое выпало их совка и теперь воняет. Больше ничего оно не может.
Елена
Вот ты на нём и поедешь,ха,шучу , поедешь в Ла-Валетту,к морякам, ха.к родненьким.
Луна-2
А в этом есть смысл.Представьте себе умненькую, нет, действительно, умную даму, и вам сразу станет скучно -отвечать ей.А так -глупенькая, почти дурочка, увииливающая от прямых вопросов.младая..НУ что с нее возьмешь? -Она же дурочка....Но на самом деле -она не так проста как кажется...У неё определённая роль и оан всеми силами играет ее
Авторские статьи