Экономикаagronza.com14 мар.

Китай, нафта і пакети стимулів: чому продовжують рости ціни на соняшник

nk_hauz/-mvbxe97z1pu1qs5tpka.jpg

11 березня ціни на соняшник встановили новий сезонний рекорд - 22 283 грн за тонну. Олександр Тищенко - аналітик із Zernotorg назвав основні причини росту вартості культури.

За словами Тищенка одним із головних факторів є скорочення виробництва соняшника в Україні та світі в цілому. За останній півроку експорт соняшникової олії скоротився на 68,5 тисяч тонн в порівнянні з аналогічним попереднім періодом. При цьому, незважаючи на ріст цін на соняшникову олію, вона залишається затребуваним імпортним продуктом. Через зниження власного виробництва активніше почали імпортувати насіння Туреччина, Болгарія і Румунія, що не дає цінам впасти в Чорноморському регіоні.

Що ж до росту цін на світовому ринку, то головними його причинами є посилення імпортного попиту з боку Китаю, подорожчання нафти, яке піднімає попит на рослинні олії, а також зростаючий ціновий тренд на товарних ринках (включаючи агро-ринки). Останній зумовлений державними програмами стимулювання, які значно збільшили обсяг ліквідності на усіх ринках.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Бе-бе-бе.... по свиной роже тебе!
Весёлый Роджер
Запомни чаривниця и передай это Киту на вушко! п1 - Роджер всегда прав! п2 – Если Роджер не Прав, см. п1!!!! :-)) Привет тебе лапа!
Вася
А на этот раз будут следить и регистрировать все события вокруг проблемных мест? Или опять потом невозможно будет узнать кто стрелял на Майдане или кто сбил Боинг?
Елена
Факт,не спорю,нет , только Россия поставляет и производит машины и оборудование не в том количестве,что было при калошах, совсем не в том, количество очень маленькое по сравнению с прежними,когда только голоши с галошами были, Путин экономику запустил,а почему?а вот это вопрос.
Игбун Хохлов
Это у хохлопотамии ничего на внешний рынок нет кроме шлюх и жопомоев. У России с экспортом все нормально. И машины отправляет, и оборудование. А уж продукты питания в России даже "аграрная супердержава" закупает.
Елена
Мы Луночка разные люди,нет ипостасей , правда....вэвЯселый не ВеРит...,беда...
Серж
Собака лает, караван идёт!!!