Київ та Москва домовились про закупівлю газу в ІІ кварталі
Экономикаbbc.co.uk02 апреля 2015

Київ та Москва домовились про закупівлю газу в ІІ кварталі

Українська компанія "Нафтогаз" та російська "Газпром" підписали нову угоду на купівлю природного газу у другому кварталі 2015 року, повідомляє міністерство енергетики та вугільної промисловості. Згідно з умовами угоди, ціна газу буде 248 доларів за тисячу кубометрів. Міністерство повідомляє, що всі інші умови угоди - продовжують попередній "зимовий пакет", що закінчився 31 березня. "Ми отримали економічно обґрунтовану ринкову ціну, яка є нижчою, ніж ціна реверсу з європейських країн", - цитує прес-служба міністра Володимира Демчишина. Водночас він відзначив, що у квітні заплановані переговори в Берліні щодо довгострокової угоди на період до кінця опалювального сезону 2015-2016 року. "Ми плануємо домовитись по тій же формулі визначення ціни", - заявив пан Демчишин. За словами міністра, нова угода "не лише дозволить почати накопичувати газ для осінньо-зимового періоду, але і закладе формат стосунків в майбутньому".

Підписання "зимового пакету" в Брюсселі, 30 жовтня 2014 рокуМинулого року Україна та Росія домовились про постачання газу за посередництва Єврокомісії. Згідно з укладеним договором, "Нафтогаз" купував російський газ в першому кварталі цього року за ціною 329 доларів за тисячу кубометрів. Продовжена знижка Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв підписав постанову про надання Україні знижки на газ у другому кварталі у розмірі експортного мита, але не більше ніж 100 доларів за тисячу кубометрів. Постанова продовжує пільговий режим постачання до 30 червня 2015 року включно. Напередодні про надання знижки, про яку просив "Газпром", пан Медведєв говорив із президентом Путіним. Він сказав, що уряд вважає можливим продовжити цю знижку, якщо Київ дотримуватиметься всіх умов контракту, у тому числі - щодо виплат заборгованостей. "Ми виходимо з того, що зараз українська економіка перебуває у вельми складному стані і, незважаючи на те, що, звичайно, такого роду рішення припускають, можливо, не найсприятливіші наслідки і для нашого бюджету, маючи на увазі відмову від частини експортного мита, ми вважаємо можливим звернення "Газпрому" і, відповідно, звернення української сторони підтримати", - сказав прем'єр Медведєв на зустрічі в вівторок. Водночас Володимир Путін сказав, що по завершенню другого кварталу будуть обговорювати можливість знижки і на третій. "Нафтогаз" та "Газпром" оскаржують ціну на газ за старим контрактом у Стокгольмському арбітражному суді.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
во дела
Так ниюулон это же зерновой магнат когда это он стал корабли строить?
подешевеет
Во время второй волны она опять упадет, элементарно нет спроса, все сидят дома.
Кот Матроскин
Ну не могут хазары думать ни о чём другом, как о личном обогащении. А другой "элиты" у нас нет. Где гробовые чернобыльцев, Зе? "Элита" скрысятничала?
Игбун Хохлов
Все правильно. Порох американцы изобрели. Китайцы стырили изобретение. Шелк тоже. А еще бумагу, компас и книгопечатанье. Южно-Китайское море в древности называлось Южно-Американским, а Гонгконг был штатом США, когда на месте Китая лягушки квакали. Это уже потом клятые китайцы уничтожили индейцев, скинули ядерные бомбы на Японию, разбомбили Югославию, убили Каддафи и Хусейна. И это китайцы придумали финансовую аферу с китайской национальной валютой - долларом, в результате которой мировая экономика накрылась медным тазом. Китаяку на гиляку! Сало Уронили! Смерть творогам! Панду Гэть!
Игбун Хохлов
Да все нормально. По программе старика Бжезинского численность стада хохлоту должна быть снижена до 15 млн особей. Многие тогда дедушку Збигнева считали маразматикомо. А зря. Вона працюе! Баба с косой на пороге. И это не Йуля.)))))
ПОЛНЫЙ УХОХОТУН
Янукович от смеха по полу катается!!!
Кот Матроскин
Зато мы гарно спиваем. Ещё немного поспиваем и передохнем незалежными и гидными.