Корейська компанія хоче збудувати енергоблок №5 на Рівненській АЕС
Экономикаrivnepost.rv.ua2 дня назад

Корейська компанія хоче збудувати енергоблок №5 на Рівненській АЕС

Корейська компанія Korea Hydro & Nuclear Power (КHNP) зацікавлена у будівництві нових енергоблоків на майданчиках українських АЕС.

Пресслужба ДП "НАЕК "Енергоатом" повідомляє, що робоча група ДП "НАЕК "Енергоатом" на чолі з т. в. о. президента компанії Петром Котіним та віцепрезидентами Германом Галущенком і Хартмутом Якобом провела відеоконференцію з групою представників компанії КHNP під керівництвом виконавчого віцепрезидента Сан Дон Кіма та директора департаменту з нових ядерно-енергетичних проєктів Йонг Су Кіма.

Сторони обговорили перспективні проєкти Енергоатома і в першу чергу – зведення нових енергоблоків на майданчиках українських АЕС. Корейська сторона висловила зацікавленість в будівництві енергоблока з реактором APR-1400 на Рівненській АЕС, де вже виконано частину підготовчих робіт з обґрунтування вибору майданчика.

- Зустріч було ініційовано у межках меморандуму про взаєморозуміння між українською та корейською компаніями та на виконання відновленої стратегії розвитку атомної енергетики, основи якої озвучив президент України Володимир Зеленський під час свого візиту на Хмельницьку атомну електростанцію 9 вересня 2020 року, – йдеться у повідомленні Енергоатому.

Крім того, під час відеоконференції обговорили питання фінансування та локалізації виробництва основних компонентів реакторної установки в Україні.

Довідка

Korea Hydro & Nuclear Power Co., Ltd. – дочірня компанія Korea Electric Power Corporation (KEPCO) та найбільша електроенергетична компанія Республіки Корея, яка генерує близько 30% від сумарного виробництва електроенергії в Південній Кореї. KHNP експлуатує 24 енергоблоки АЕС сумарною встановленою потужністю 23 тис. 250 МВт.

Також KHNP має 6 атомних енергоблоків на стадії будівництва і ще 4 енергоблоки планує побудувати. Разом з KEPCO KHNP взяла участь у проєкті будівництва першої в Об'єднаних Арабських Еміратах атомної електростанції Барака.

Разом з французькою Framatome та американською General Electric компанія KHNP увійшла до шорт-листа з вибору стратегічного інвестора за проєктом добудови болгарської АЕС "Белене". KEPCO та KHNP мають намір взяти участь у будівництві атомної електростанції Moorside у Великій Британії, потужністю 3,4 тис. МВт.

У серпні 2016 року НАЕК "Енергоатом" та Korea Hydro & Nuclear Power підписали у Києві меморандум про взаєморозуміння, спрямований на розширення взаємодії в ядерно-енергетичній галузі.

Вебсайт РАЕС нагадав, що генеральний директор РАЕС Павло Павлишин неодноразово заявляв про бачення розвитку електростанції не лише в продовженні термінів експлуатації діючих енергоблоків, а й в будівництві нових потужностей. Рівненська АЕС ще від самого початку планувалася шестиблочною, тож для будівництва нових енергоблоків РАЕС є відмінним майданчиком. Питання будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС розглядається в НАЕК «Енергоатом», як потужності, що дозволить зберегти атомну генерацію після завершення термінів експлуатації енергоблоків №№1,2 РАЕС. Зокрема підприємство має відповідну інфраструктуру, персонал, забезпечене джерелом водопостачання. На РАЕС розроблено дорожню карту проєкту. Наразі виконано ряд передпроектних робіт, на черзі розробка техніко-економічного обґрунтування будівництва енергоблоку №5 Рівненської АЕС.

Написать комментарий
Авторские статьи
Геополитика19 минут назад
Черногорское лицемерие Европы
Политикачас назад
«Зелен виноград». «Слуги народа» идут к поражению на местных выборах на Западной Украине 1
Политика2 часа назад
Оппозиционному журналисту Дмитрию Васильцу сожгли дом. Зеленский и посол США молчат
Геополитика2 часа назад
Анатолий Вассерман: «Отравление» Навального – это операция Трампа против Германии
События в мире3 часа назад
ВИДЕООБОРЗЕНИЕ: приветствие невидимок от Байдена, досадный ляп председателя Европарламента и рукоприкладство президента Гвинеи
Политика4 часа назад
Директивное управление Украиной
События в мире4 часа назад
"Ребят, мы там в номере, когда вашего травили, орудие убийства оставили, можете себе забрать"
Политика4 часа назад
В “деле Юрченко” всплыли расценки голосования по “зеленому тарифу”
Экономика5 часов назад
Прощай, квартира! На Украине будут жестоко бороться с долгами за коммуналку 2