Экономикаnews.finance.ua6 сент.

Коронавірус повертається: економіст пояснив сповільнення зростання зарплат в Україні

nk_hauz/-mguvb5mbrgiw-zuyyuj.jpg

В умовах нового сплеску захворюваності зростання реальних зарплат сповільниться. Хоча скасування обмеження зарплат в 47 тисяч гривень в державному секторі і підвищення мінімальної зарплати у вересні на 6% можуть дати короткостроковий імпульс.

Про це повідомляє керівник підрозділу макроекономічних досліджень групи ICU Сергій Ніколайчук.

Як зазначив економіст, динаміка зарплат демонструє досить швидкий вихід ринку праці з рецесії, спричиненої коронавірусом.

Згідно з опублікованими даними Держстату, зростання номінальних і реальних заробітних плат в липні прискорилося до 7,6% р/р і 5,1% р/р відповідно. У порівнянні з попереднім місяцем з урахуванням сезонності і номінальні, і реальні зарплати зросли на 3,2%.

“Однак ослаблення потенціалу зростання продуктивності праці в результаті соціального дистанціювання і обмеженої трудової мобільності населення буде стримувати можливості компаній підвищувати заробітні плати високими темпами”, – вважає Ніколайчук.

Керівник підрозділу макроекономічних досліджень групи ICU зазначив, що заробітні плати продовжили активно зростати після просідання в березні-квітні і з урахуванням сезонності вже перевищили лютневий рівень на 1,7% (в реальному вираженні ще на 0,5% нижче).

“У найближчі місяці очікуємо на додатковий імпульс від підвищення мінімальної зарплати, але в подальшому потенціал стрімкого зростання реальних зарплат ослабне”, – додав Ніколайчук.

💬 Последние комментарии
--------
Когда мы говорим британцы или они сами ,мы -они утверджаем о их имперском статусе.Британии нет -есть Англия.Мир помнит злобную британию. Говоря про установление проросийского украинского правительства РФ Англия утверджает ,что настоящее правительство установленое ими и подерживается ими,и управляется.Вор кричит держи вора. Англия вышла с ес для возрождения своей империи..
Спички детям
Шизофреничка, мне безразличны твои интересы. Уверен, что они такие же жалкие, ограниченные и бессмысленные как и твой куцый дефективный свидомый мозг.
Я
Это у них национальная особенность - кретинизм - мерило адекватности
Стэцько
Нужно у Рената Леонидовича спросить,а не у под-Пиндосников.
е
уважаемый, а Вы не видели еще упаковок от продуктов с очень характерной надписью "не для продажи в ЕС"? а я видел... так что да, для папуасов техника другая...
Читатель
Только для Украины? Для всего мира другие характеристики? Ну и заголовок....
е
показывай дорогу.. ты ведь только оттуда)))