Кожна друга новобудова в Україні зводиться з порушеннями – експерт
Экономикаparlament.ua10 дней назад

Кожна друга новобудова в Україні зводиться з порушеннями – експерт

Реформа ДАБІ не знизила ризики незаконних забудов

Частка ризикових новобудов в Україні на кінець першого кварталу 2021 року становить 52%. Це лише на 35 менше, ніж в грудні 2019 року.

Про це повідомив співзасновник сервісу Monitor.Estate Володимир Копоть агентству "Інтерфакс-Україна".

Наше дослідження показує, що, реформа ДАБІ суттєво не знизила частку ризикових новобудов… В абсолютних числах ризики навіть зросли: нині з порушеннями будуються 730 з 1405 об'єктів, в яких продаються квартири. Наприкінці 2019 го року таких будинків було 642 з 1167, - констатував Копоть.

За результатами дослідження Monitor.Estate, з січня 2020 року по березень 2021 року в п'яти найбільших містах України почали активно продавати квартири у 390 новобудовах, зокрема в Києві - у 109 проєктах, в Київській області - 70, у Львові - 90, Одесі - 75, Харкові - 21 та Дніпрі - 25.

Серед зазначених нових об'єктів без дозволів на будівельні роботи споруджується 26,6% (104 об'єктів). Крім того, 38% (147 об'єктів) новобудов будують на землях без відповідного цільового призначення або без сформованої земельної ділянки.

За словами Копотя, ще гірша ситуація з проєктами, продаж в яких стартував у 2021 році: зі 112 об'єктів, які додалися в зазначений період, 18 не мають дозволів на будівництво, 55 - без цільового призначення земельної ділянки.

Ще один фактор ризику - 463 суб'єкти господарювання, які беруть участь у будівництві, мали податковий борг. У моїй практиці був випадок, коли податковий борг одного з учасників будівництва досяг 70 млн грн, - розповів аналітик.

При цьому експерт вважає, що навіть маленька сума такого боргу повинна насторожити потенційного покупця.

Адже як компанія може виконати обіцянки перед ним, якщо вона не здатна сплатити податки? - пояснив він.

Копоть підкреслив, що реформа ДАБІ не стала перешкодою для введення новобудов в експлуатацію. За п'ять проаналізованих кварталів ввели в експлуатацію 160 об'єктів. Найбільша кількість готових будинків зареєстрована в Київській області (41) і у Львові (38). У столиці ввели в експлуатацію 36 житлових будинків.

Довідка: сервіс Monitor.Estate - це автоматичний юридичний аудит об'єктів нерухомості онлайн. Станом на кінець першого кварталу 2021 року сервіс постійно моніторить 1405 об'єктів житлової нерухомості.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
ОЙ понял - Горбачёв с Б. Хмельницким виноваты, а ты ни пр чём! Шо ны? Шо шумери с Чингизом? Ны, таки шо, сам Тутанхамон?
Весёлый Роджер
Ой всрался з переляку? Таки е статья! Таки чаму же Шмуля никого не сажают? Ты ж орал за демократичный строй?! Чи ни, ты же тильки за олигархив орал!
Весёлый Роджер
«В СССР с 1953 г. наблюдался рост убыточных колхозов и совхозов (см. из 25 900 колхозов по всей стране убыточных хозяйств насчитывалось 13 700."Народное хозяйство СССР" 1984г.).» «По сути управление обществом, это управление конкуренцией. Тут СССР был далёк от идеала. Неоправданные преимущества получали далеко не самые лучшие производительные силы. (прим. моё: Всякая hуета сидящая на дефиците и спекулянты!!!) Лучшие же производительные силы не получали адекватного поощрения. Это и обусловило конечный результат.» Кратко: – Вы зажравшиеся партократы ЗАЭБАЛИ весь народ ВЕЧНЫМИ очередями!
Весёлый Роджер
ПНХ дерьмо продажное, холуй нацисткий! Ворюга складской - вечно тупой и завистливый! «Елена -05 июня 2020 - Не давали взяток,не обмануй, связи нужно было иметь,к тц всё деньгами меряешь,там и за три ящика тушёнки можно было,такие…» АЛЛЕ тварь -" там и за три ящика тушёнки" что сука не написал - ВОРОВАННОЙ тушенки у государства!!! А сейчас он оправдания себе придумывает - виноватых ищет! Как там с картинками, посмотрел тварь - "СССР очереди 1985 год"? Що замолчал сразу пропахандон херов?
Елена
Прокакулял ты со своими дружками страну,сиди там ,не квакай,знай своё сесто, захотелось сладко пожрать, мягко поспать,выкуси теперь,надо было тогда не желудком и кошельком думать,а сейчас кричать а нас за що?а за то самое,за алчность твою ненасытную,если мозга нет,то голову могут и оторвать,политика они нихрена не сентиментальная,в ней всё по взрослому,жри ,жри ,не долго осталось тебе,скоро или на похлёбку перейдешь или в деревянный костюм оденут,и не жалко, заслужил.
Елена
А я не юрист все статьи УК знать, тебе надо ты и по гугли, какого меня спрашиваешь, совсем охренел.
Весёлый Роджер
Що Шмуля, сразу язык у жопу полез? Мразь ты продажная!!! Дерьмо ты партЕйное, приспособленец херов! Сала КПСС, а ныне Галичине СС!!! Вот жешь ты херов xoxлoжид! Наверно самый подлый люд на Свете!