Кредитори погрожують кабміну замороженням усіх розрахунків України
Экономикаcoruption.net13 июня 2015

Кредитори погрожують кабміну замороженням усіх розрахунків України

Якщо уряд України реалізує свою погрозу та не здійснить платіж хоча б по одному із випусків єврооблігацій, це може призвести призвести до крос-дефолту та одномоментному пред’явленню вимоги щодо погашення всіх боргових паперів, випущених українською владою. Про це повідомило джерело агентства Reuters, знайоме з ходом переговорів щодо реструктуризації боргів офіційного Києва. Як пише Reuters, наступного тижня Україна має здійснити два купонні платежі: 17 червня – на «невелику суму» та 20 червня – на 70 млн дол по євробондам, випущеним у грудні-2013 з погашення в грудні-2015, які викупила Росія (обсяг випуску цих паперів – 3 млрд дол). За словами співрозмовника Reuters, якщо український уряд застосує мораторій на виплати по боргам, це може спонукати кредиторів вжити заходів для того, щоб «ніякі інші платежі не вийшли з системи нікому, крім власників облігацій». «Це означає, що вони [Україна, - ред.] нікому не зможуть платити. Це було б дуже руйнівним для економіки. Вони будуть відрізані від глобальної фінансової системи», - запевнило джерело інформ-агентства. Також джерело констатувало, що хоча програмою співпраці між Україною та МВФ передбачено повернення офіційного Києва на ринку капіталу в кінці 2017 року, це може не відбутися, якщо Україна на той час буде знаходитися в стані дефолту. Нагадаємо, що директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард заявила, що МВФ буде продовжувати кредитувати Україну, навіть якщо офіційний Київ не зможе обслуговувати свої борги та якщо не зможе досягти угоди з кредиторами щодо реструктуризації боргів. У травні Верховна Рада прийняла закон, який надає право Кабміну тимчасово заморозити виплати по зовнішнім зобов’язанням. Як заявила нещодавно міністр фінансів Наталія Яресько, у разі затягування переговорів щодо реструктуризації суверенних та квазісуверенних боргів до осені, уряд може скористатися правом на застосування мораторію на виплати, яке йому надав парламент. Спецкомітет кредиторів на чолі з американським інвестиційним фондом Franklin Templeton висловив «глибоку стурбованість» у зв’язку з цією заявою глави Мінфіну України. Основний камінь спотикання на переговорах щодо реструктуризації боргів України – це списання частини заборгованості, на чому наполягає офіційний Київ (йдеться про 40-відсоткову «стрижку» єврооблігацій) та чому категорично противиться спецкомітет кредиторів.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
е
именно так.. но сейчас начнет изворачиваться и переводить стрелки...
Луна-2
Так , подожди , ты сейчас сама расписалась в бессилии своей страны навести порядок в борьбе с олигархами .И окончить войну на Донбассе -тоже.Об этом свидетельствуют твои слова"он против системы бессилен- неравные силы и возможности"
е
скорее мозгов... считает же что ее не коснется...примитив она, что тут сказать...
Луна-2
Тогда зачем ты лезешь в политику?Чтобы пробавлаться постоянным обманом и предательством , много ума не надо. А вот по правде жить на это силы не хватает ,не так ли милая?
Елена
Ну так ,каким бы не был человек,он против системы бессилен, неравные силы и возможности.
Луна-2
не Все сразу говоришь ты краса ты наша вумная...-ТОГДА НА КОЙ НАДО БЫЛО ДЕЛАТЬ ЭТОТ ЗАКОН? ДЛЯ ЧЕГО -ЧТОБЫ ПОКАЗАТЬ аМЕРИКЕ, ЧТО МЫ БОРЕМСЯ С Олигархами?но как же тогда Коломойский, который по -твоему. гениален- против него закон не срабатывает, не так ли, краса ты наша вумная?Америка - то, запретила въезд Игорю Валерьевичу на свою территорию.
Ш
Ношеные семейники с чиркачами засохшими в виде налога примут?
Авторские статьи