Экономикаagroreview.com10 сент.

Криза в українському конярстві спричинена незаконним здаванням в оренду землі кінних заводів

nk_hauz/RAAUXDIng.jpeg

ДП “Конярство України”, яке підпорядковане Міністерству економіки і до складу якого входить низка кінних заводів, уклало договори на оренду частини земель держпідприємств із невстановленими особами, які вирощують і реалізують на них урожай, через що заводи зазнають збитків, а галузі конярства в країні загрожує зникнення.

Про це повідомила президент громадського об’єднання “Асоціація зі скачок і перегонів” Тетяна Андрійшина під час прес-конференції, пише “Інтерфакс-Україна“.

“ДП “Конярство України” було фактично штучно створене як корупційна структура над державними конезаводами, які були позбавлені всіх функцій: вони не провадять самостійної господарської діяльності, у них заходять невідомі особи, з якими укладається договір про спільне обробляння землі, внаслідок якого протягом десяти років кінні заводи стали банкрутами”, – заявила вона.

За її даними, державні кінні заводи не отримують належний їм урожай, оскільки його вивозять приватні особи, з якими нібито ДП “Конярство України” уклало договори оренди землі. Отже, кінний завод зазнає збитків унаслідок неможливості отримати дохід від реалізації врожаю з належної йому землі, а також через необхідність сплачувати податок на землю, комунальні платежі, зарплатні відрахування та інші витрати в повному обсязі.

Андрійшіна зазначила, що її ГО та співробітники кінних заводів зверталися до правоохоронних органів, Офісу генерального прокурора та президента з проханням зупинити корупцію в держпідприємстві, але безуспішно.

За її даними, у зв’язку із ситуацію на ДП “Конярство України” співробітникам кінних заводів затримують виплату зарплати, на підприємствах немає ветеринарного контролю стану тварин, крім того, на Київському іподромі не можуть відбуватися випробування скакових коней. До того ж тварини не отримують адекватного харчування.

“Ми звертаємося до президента: якщо не потрібна українська верхова порода, якщо не потрібні орловські рисаки української генерації, здаймо їх на м’ясо, годі знущатися над кіньми і людьми”, – заявила Андрійшіна.

Вона також уточнила, що “Асоціація зі скачок і перегонів” напередодні подала в Міністерство аграрної політики та продовольства запит на отримання державної бюджетної дотації з розрахунку на 51 тис. грн/рік на одного жеребця-запліднювача і 31 тис. грн/рік на кобилу-матку, і наразі очікує результатів його розгляду.

Під час прес-конференції заступник директора з наукової роботи Інституту тваринництва Національної академії аграрних наук України Ірина Ткачова уточнила, що за час незалежності України поголів’я коней скоротилося в 3,1 раза – з 700 тис. у 1991 році до 226 тис. цього року, 95% яких використовують для ведення особистого селянського господарства.

Як повідомлялося, уряд України в грудні 2010 року реорганізував конярські держпідприємства, що не підлягають приватизації, у ДП “Конярство України”. У постійному користуванні держпідприємства 54,1 тис. га сільськогосподарських угідь, з яких 43,5 тис. га ріллі.

Згідно з документом, до ДП “Конярство України” увійшли Дніпропетровський кінний завод №65, Запорізький кінний завод №86, Олександрійський кінний завод №174, Онуфріївський кінний завод №175, Лимарівський кінний завод №61, Деркульський кінний завод №63, Новоолександрівський кінний завод №64, Дібрівський кінний завод №62, Лозівський кінний завод №124, Одеський державний сільськогосподарський іподром та Київське обласне підприємство по племінній справі у тваринництві.

Крім того, до нового підприємства увійшли Стрілецький кінний завод №60, “Південьконецентр”, Західний державний регіональний науково-виробничий селекційно-технологічний центр по конярству, Державний племінний кінний завод “Олімпійський”, Львівський іподром, Мирогощанський державний іподром, Ягільницький кінний завод.

Міністр агрополітики Роман Лещенко в травні 2021 року заявив, що держпідприємству повернуто понад 50 тис. га землі, які вже було підготовлено до безкоштовної приватизації.

ДП “Конярство України” в лютому 2020 року подало заяву до Генеральної прокуратури України, МВС, СБУ, ДБР і Державної фіскальної служби за фактом завдання колишнім керівництвом шкоди на суму понад 150 млн грн.

Ревізія засвідчила завдання шкоди шляхом укладення невигідних договорів оренди землі, завищення вартості послуг з культивації, виведення коштів за нібито поставлені гербіциди і посівний матеріал, передачу за фіктивними документами врожаю тощо.

💬 Последние комментарии
ТАК ВОТ ОНИ КАКИЕ "ЕВРОПЕЙСКИЕ ЦЕННОСТИ"!!!
ТАК ВОТ ОНИ КАКИЕ "ЕВРОПЕЙСКИЕ ЦЕННОСТИ"!!!
Олежа Ляшка
Очком ответишь? Чувствую, да.
3020
Нападение обязательно будет и тебя, старую шлендру, посадят на кол, вырвав предварительно змеиный язык.
Луна -2
Добрый вечер Ро!Уже сделала 1 прививку -китайским короноваком ( почему китайским , думаю -он самый безопасный из всех этих вакцин) в среду -а 15 декабря -вторую Теперь по поводу энерговооруженности - пока веерного отключения -(тьфу - тьфу) не было.По поводу информации-спасибо. Дай БОГ-если сразу .и СПАСИБО ЗА ЗАБОТУ - БУДЕМ ЖИТЬ!!
Весёлый Роджер
На вопрос как всего промолчал? ЭЙ тварь? Так может ты Шмуля Сруля и есть Каменяр русофобный гивняр? Многоликий ты наш, ты же и жинка и рагуль, эй шизик - недолечанный ты пердуль дедуль? НО ГЛАВНОЕ СРАНЬ - ты проиграл и по полной! Сливай воду, гаси свет, беги делай панам остатний миньет!
Весёлый Роджер
Привет лапа! Как ты там, когда будешь колоться? Как Кит, плавает, рыбу приносит чи тильки просит? А мышей? Как у нас с энерговооружённостью? Информацию тебе к размышлению! От Батьки до оккупированного рагулями и жидобандеровцами Куева кукева - всего 71 км по прямой, от клятых москалей - 190 км, чаму по прямой, а танки грязи не бояться! Скорость по пересечённой местности -50 км/ч, скорость по шоссе — 70 км/ч. Запас хода у Т90 - около 650 км, то есть заправок не надо, аж до Чопа хватит. То есть, вся эта САМАЯ Мощная Армия у Свите - продержится час чи два, ну а если сразу сдастся - то 15 минут! Вот и вся война ... а всяких там нацистких рагулей, ушлёпков в схронах, никто даже ловить не будет, их дронами будут выкуривать! Но уже не российские войска.
Луна -2
Знаете Е (ДОБРЫЙ ВЕЧЕР)-я почему -то думаю, что Россия не будет ужесточать правила въезда для украинских граждан - ( неисправимая оптимистка).а проблемы будет создавать именно Украина .а Вот почему не будет - знаете в России полно гастарбайтеров из Украины Думаю они пойдут по другому пути - запретят гастарбайтерам работать в России.К тому же в России есть кем заменить украинцев -теми же таджиками и белорусами. Тем некуда будет деться -как вернуться на Украину . Вот тогда и начнется закат эры нашего с вами любимого правительства .Обозленные люди могут бог знает что сделать, и к тому же корона. Так что будет интересно