Куди Україна може експортувати решту обсягів кукурудзи
Экономикаagroreview.com10 апреля 2021

Куди Україна може експортувати решту обсягів кукурудзи

У 2020/21 МР Україна експортує 22 млн тонн кукурудзи, з яких 18,5 млн тонн буде реалізовано вже до кінця квітня, а може, і більше.

Про це в коментарі ІА «АПК-Інформ» розповів директор  ARIA COMMODITIES UKRAINE Олег Левченко.

"Відповідно, в період сезону, що залишився, Україні залишиться експортувати близько 3,5 млн тонн кукурудзи, що цілком реально з урахуванням активізації продажів зерна аграріями. Більш того, я вважаю, що при поточних рівнях цін немає сенсу тримати великі перехідні залишки кукурудзи, та й мало хто на ринку може собі це дозволити. Це позбавлено логіки, адже далі ціна може тільки впасти під тиском як нового врожаю південноамериканської кукурудзи, так і нового врожаю пшениці в Україні та Причорномор'ї", - зазначив О.Левченко.

До того ж, підкреслив він, що вихід Бразилії з новим урожаєм поки зміщується на 1,5 місяці, тобто у вересні буде йти масовий урожай з двох ключових регіонів. Отже, рано чи пізно настане момент, коли Україна продаватиме кукурудзу в усіх напрямках, де є попит, особливо не перебираючи. За оцінками експертів компанії, поки потенційно в України є варіанти і непогані. Далі все залежатиме від цін на кукурудзу з Аргентини та Бразилії.

"Будучи аграрієм, я б продав 30%, а то й 50% майбутнього врожаю, тим самим захеджувавши свої ризики. Адже поки не зрозуміло, яким буде літо в цьому році, за прогнозами метеорологів, воно може бути таким же посушливим. Але аграрії в будь-якому випадку в збитку не залишаться з урахуванням сформованої цінової кон'юнктури. Всі розумні вже продалися по 200-210 USD/т СРТ-порт», - підсумував О.Левченко.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии