Экономикаgazeta.uaAug 25

Купуємо українське: експерт про зростання попиту на одяг вітчизняного виробництва

У першому півріччі на 30% зросли продажі одягу та взуття, який виготовляють невеликі українські підприємства. Товар вони реалізують переважно через шоу-руми та соціальні мережі. "Криза, яку ми пережили внаслідок військових дій, падіння курсу гривні, доходів населення, втрати роботи, спровокувало українців, з одного боку, більш економно ставитися до купівлі предметів вжитку. З іншого - зайнятися підприємництвом. Багато людей, які виїхали з окупованих територій, втративши там роботу, не знайшовши тут, почали власну справу. Наприклад, шиють одяг. Моя сестра з Донецька. Вона почала шити дитячі ковдри, м'які іграшки. Продає свою продукцію через інтернет. Так роблять багато інших нових підприємців. За якістю продукція не поступається європейським брендам", - розповів Gazeta.ua директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін. Українці проявляють свій підприємницький талант і вчаться конкурувати з іншими виробниками. "Податкова політика теж є важливим фактором. Податок ФОПу в 5 відсотків дає непогані можливості для таких підприємців. Будемо відвертими — не всі декларують доходи. Але тут вирішується інше завдання: або нам брати людей на соціальне забезпечення за рахунок інших платників податків, або дати їм можливість заробити, щоб люди були самодостатніми. Оскільки вони виробляють цю продукцію в Україні, це формує українське ВВП. Заробітки залишаються в країні, що стимулює споживання. Це один із факторів розвитку економіки. Якщо ми спробуємо зараз включити фіскальну репресивну машину, це нічим хорошим не закінчиться. Сподіваюся, що невдовзі продукція невеликих підприємств піде на експорт", - зазначив Амелін. Продукція подібних підприємств розрахована на українців із середнім достатком. "Українці з високим достатком традиційно віддають перевагу брендам. Хоча знаю не мало родин, які із задоволенням купують українську продукцію. У Латвії є теж виробники крафтових речей, але вони у 1,5-2 рази дорожчі, ніж аналогічна продукція європейських виробників. Таке виробництво має завжди вищу собівартість, ніж великі виробництва. Тут ми платимо за певний ексклюзив. На жаль, для України поки що це правило не працює. У нас багато місцевих дрібних виробників намагаються по ціні конкурувати із глобальними гравцями", - говорить Анатолій Амелін.

Найчастіше люди в інтернеті купують вживаний одяг, техніку та електроніку. Водночас популярністю не користується текстиль, косметика і парфумерія, нижня білизна. Важливим фактором при покупці вживаних товарів є ціна і стан речі. Часто з рук українці купують ті товари, які потрібні з нагоди чогось. Наприклад, карнавальний костюм чи особлива сукня.

💬 Последние комментарии
Турки напоминают КПСС
Хакеры атаковали турков после того как правоверные тупанули с правилами в своем гостиничном бизнесе! Вот это новость!
Игбун Хохлов.
Знаменитый аж пипец. Спилберг рядом не стоял.
Гюльчатай, открой личико
помним, помним, как ещё вчера Вяликий Эрдоган с обосранной попкой, крутил педали из Османской империи... Можем повторить!
Напиток питания
Британия всегде жила плохо. И в Эдвардианскую эпоху тоже. Но не везде. А лучше Британия стала жить после успехов жидо-большевиков.
Никогда еще Британия не жила так плохо как с президентом Путиным
ВЕЛИКАЯ!!! Британия голодает, трупы уже не хоронят, а просто сваливают в Темзу сотнями тысяч. Пандемия, нехватка рабочих сил и резкий рост цен на продукты питания и даже напитки...
Золотарь
Вот где укроледокол пригодится, купленный по сходной цене!
Моя твоя не понимаю
Почему министр обороны нигде не пригодился? А Гитлер бы сказал, что даже худший немецкий гинеколог в сто раз лучше, чем лучший российский специалист.