Латвія може створити державний термінал для поставок нафти в Білорусь
Экономикаmind.ua28 января 2020

Латвія може створити державний термінал для поставок нафти в Білорусь

Влада Латвії може розглянути фінансування створення державного терміналу для поставок нафти в Білорусь, заявив міністр сполучень Латвії Таліс Лінкайтс, передає латвійське видання LSM.

«Було б добре, якби деякі термінали перебували у власності держави. Білоруська сторона теж звикла працювати з державними структурами. Треба дивитися, чи можемо ми вкласти кошти. Якщо є вантажі, є готовність їх відправляти, але немає терміналу, де їх можна було б обслуговувати, держава готова розглянути питання про такі інвестиції», – сказав Лінкайтс.

За словами міністра, у латвійських портів є можливість перевалювати нафтопродукти і нафту для Білорусі в обох напрямках. Однак діючі в портах термінали – приватні, а тому їх власники приймають рішення, виходячи з бізнес-інтересів.

«Не можу сказати, що у підприємців не було інтересу. Напевно, не знайшли взаємовигідних економічних умов», – сказав він.

Лінкайтс пояснив, що білоруська сторона зверталася до багатьох терміналів – і в Ризі, і в Вентспілсі.

Як повідомлялося, на початку січня поставки російської нафти в Білорусь було припинено. 4 січня прокачування нафти на білоруські НПЗ було відновлено.

Однак уряд Білорусі зазначає, що в переговорах з Росією щодо поставок нафти продовжує дотримуватися позиції, згідно з якою платити російським нафтовим компаніям премії в колишніх обсягах економічно недоцільно. Тому Білорусь опрацьовує схеми альтернативних поставок нафти – з України, Польщі, країн Прибалтики, Казахстану і Азербайджану.

Написать комментарий