Экономикаzik.ua1 янв.

Махінації із законопроектом про газові лічильники провалилися

Нормальний законопроект про встановлення будинкових газових лічильників цілий рік "мурижили" у профільному комітеті. Після цього з'явився другий законопроект із схожим текстом, тими ж авторами та навіть назвою. Проте в ньому оплату за встановлення цих лічильників вже, зобов'язували здійснювати споживачів.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» (щосуботи об 11:00 на телеканалі ZIK) заявив ведучий програми, колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

«У законопроекті Олени Бабак та Лева Підлісецького передбачено єдиний механізм – якщо протягом 2018 року монополіст не встигає встановити лічильники після того, як заборонили будинкові і як встановили норму споживання, споживачі можуть зробити це власним коштом. Проте тоді монополіст зобов'язаний компенсувати такі витрати», – зазначив Олексій Кучеренко.

Натомість, за його словами, у паливноенергетичному комітеті Верховної Ради народні депутати цілий рік «мурижили» цей законопроект.

«Його не випускали в залу голосувань Ради, Парубій і керівництво парламенту нічого для цього не робили. В останню мить з'явився інший законопроект за підписом інших депутатів, на чолі з Домбровським. Там знову ж таки були Бабак та Підлісецький», – зауважив ведучий.

Він висловив переконання, що у цьому законопроекті прописано практично те ж саме, що й в попередньому.

«Єдине, що змінилося, це те, що зникла ця компенсація, а замість неї з'явився механізм співфінансування. Тобто, фактично, це робилося для того, щоб перекласти 10-14 мільярдів гривень затрат на споживача. Різниця лише у двох термінах – «компенсації» та «співфінансуванню».

Окрім цього, ще один нюанс нового законопроекту зауважив гість студії, експерт у сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики Ігор Черкашин.

«Там ідеться про співфінансування за узгодженою ціною. Насправді облгази робили б всю роботу, але споживачу назначали б ту вартість своєї роботи, як написано в законопроекті, по середній ринковій ціні. Тому виважена ціна спільного лічильника була б не 4, не 5 і не 6 тисяч гривень», – переконує Ігор Черкашин.

І споживач, знову ж таки, мав би лише два варіанти розвитку подій: або він погоджується і з нього стягуються гроші, або ж не погоджувався – і йому б припиняли поставку газу.

«Тому насправді цей законопроект мав ще декілька підводних каменів, окрім співфінансування та компенсації. Я дуже радий, що депутати прокинулись, і він був проваленим», – каже експерт.

Авторские статьи