Малий та середній бізнес України здобув підтримку німецьких партнерів
Экономикаfbc.ua13 ноября 2020

Малий та середній бізнес України здобув підтримку німецьких партнерів

У Києві в рамках європейського тижня підприємництва презентували результати проекту «Підтримка малих та середніх підприємств». ФРН висловила свою зацікавленість у співпраці з українськими бізнесменами.

« Співпраця між країнами триває уже вісім років тож за цей час вдалося розбудувати систему кредитування малих та середніх українських підприємств у національній валюті та видати кредитів на майже 1 мільярд гривень» , – зазначила надзвичайний посол ФРН в Україні Анка Фельдгузен.

Німеччина змогла забезпечити основу для успіху українських малих та середніх підприємств завдяки фінансовій підтримці у розмірі 12 мільйонів євро. Це робить проект живим прикладом чудової донорської співпраці.

Проект «Підтримка малих та середніх підприємств» фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом через Німецький банк розвитку KFW. Тож аби уникнути валютних ризиків, – Німецько-Український Фонд, або ж, як він нині називається – Фонд розвитку підприємництва, – разом із Франкфуртською школою фінансів та менеджменту розробили нову програму з підтримки малого та середнього бізнесу у національній валюті: запропонували довгостроковий кредит в гривні під 14-15% річних.

«Колишній Німецько-український фонд є лідером фінансових інновацій і забезпечує фінансову ефективність як для українських малих і середніх підприємств, так і для нашого внеску, який, по суті, є внеском платників податків у ЄС», – каже Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва представництва ЕС в Україні.

Згодом до програми долучилися місцеві органи влади з програмами компенсацій процентів до 50%, що дозволило вдвічі скоротити річний відсоток для підприємців. Тож зважаючи на ефективність функціонування, Уряд обрав Німецько-Український фонд платформою для реалізації Державної програми «Доступні кредити 5-7-9».

«Фонд розвитку підприємництва, на сьогоднішній день є одним із основних драйверів кредитування в Україні. Він є фактично адміністратором програми  «5-7-9». Вже за цією програмою сьогодні видано 4,5 тисячі кредитів для малого та середнього підприємництва на загальну суму 11 мільярдів гривень», – каже міністр фінансів України Сергій Марченко.

Проект «Підтримка малих та середніх підприємств» складається з двох частин – інвестиційної та консультаційної. Так, інвестиційна складова являє собою позику від Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку KFW у розмірі 10 мільйонів євро. Консультаційна, в свою чергу, включає 2 мільйони гранту, призначених для інституційної розбудови НУФ, консультаційної підтримки банків-партнерів, організації маркетингових заходів та фінансових ярмарків.

Реалізує цю складову Франкфуртська школа фінансів та менеджменту. Зокрема, завдяки консультаційному компоненту,  вдалося покращити фінансові показники роботи Фонду. Як-от чистий процентний дохід зріс на 600%, чистий прибуток зріс із 3,6 мільйонів євро до 5,6 мільйонів. А власний капітал НУФ збільшився на 177%.

«В рамках консультаційного компоненту допомога надавалась не лише нашим банкам-партнерам, а також і самому Німецько-українському фонду для того, щоб його перевести на максимально ефективний механізм роботи у відповідності до кращих європейських практик. З цією метою ФШФМ допомогли фонду удосконалити інвестиційну політику, політику управління ризиками», каже Валерій Майборода, уповноважений представник ФРП.

За його словами, на досягнутому Фонд розвитку підприємництва зупинятися не збирається. Вже наступного року планується впровадження нового проекту з японською агенцією з міжнародного співробітництва.

Написать комментарий