Марченко про пенсійну реформу: питання перезріло
Экономикаwww.unn.com.ua29 января 2021

Марченко про пенсійну реформу: питання перезріло

Міністр фінансів Сергій Марченко назвав себе "адептом пенсійної реформи", а також зауважив, що питання вже перезріло. Про це він сказав в ефірі "Україна 24".

Цитата

“Я за пенсійну реформу, я її адепт, вважаю, що всі дані про старіння нації, про нерозуміння, чому молодь повинна виплачувати ЄСВ, — ці речі потрібно комунікувати, проговорювати.

Зараз немає дискусії про підняття пенсійного віку. Є дискусія, яким чином компенсувати, наприклад, якщо ми говоримо про запровадження накопичувальної системи, внески до солідарної системи та як мотивувати 5 млн громадян, які не платять податки, виплачувати ЄСВ з розумінням того, що це буде їх накопичувальної пенсією. Питання пенсійної реформи перезріло. Ми зараз консультуємося з фахівцями Світового банку, експертами. На рівні Мінфіну ми хочемо зрозуміти, як ця модель вплине на держбюджет і бюджет Пенсійного фонду”, — зазначив Марченко.

Деталі

За словами міністра, якщо в Україні зараз це не буде зроблено, то країна знову втратить шанс.

“Нам треба провести системну пенсійну реформу, це не тільки питання пенсій і пенсіонерів. Нам треба зрозуміти, в якому вигляді ми впроваджуємо другий рівень накопичувальної системи, яким чином будемо справлятися з навантаженням солідарної системи в наступні роки. Це рішення вимагає серйозного обговорення, тому що у нас, умовно кажучи, молодого покоління, 40+, зараз є шанс створити умови для того, щоб ми, запровадивши пенсійну реформу, створили умови для накопичення і накопичувальної системи”, — заявив міністр.

Варто нагадати

Кабінет міністрів України на засіданні у середу, 27 січня, підтримав рішення, яким пропонує з 2022 року встановити щорічну індексацію пенсій не пізніше 1 березня.

Нагадаємо, Міністерство фінансів у червні минулого року повідомило, що планує продовжити індексацію пенсій у 2021 році. Пенсії в Україні в 2021 році в уряді планують підвищувати в декілька етапів. Перший стартував з початком січня. У ПФУ кажуть, для 2,3 млн громадян.

Тим часом дефіцит Пенсійного фонду за підсумками 2020 року досягнув 13,2 млрд грн.

Позики на покриття браку коштів на фінансування виплат ПФУ надають з Єдиного казначейського рахунку. І, за даними Держказначейства, на 1 січня 2021 року борг Пенсійного фонду перед ним сягав 62,08 млрд грн, з яких майже 14,03 млрд грн - за позиками 2020 року, тоді як на початок минулого року загальний борг становив 49,2 млрд грн.

У бюджетному комітеті ВР зазначали, що фінансовий стан Пенсійного фонду у 2020 році значно погіршився та продовжує збільшуватися його залежність від ресурсів державного бюджету та позик за рахунок ЄКР.

Водночас, уряд запропонував у фінальній версії Бюджету-2021 зменшити видатки на трансферт Пенсійного фонду на 8,5 млрд грн. У бюджетному комітеті на це зауважували, що "пропозиція уряду вбачається недостатньо аргументованою, а в 2021 році ймовірно виникне необхідність збільшувати видатки державного бюджету для Пенсійного фонду".

1 комментарий

Написать комментарий
  • 123
    30 января 2021
    Офшоры, теневая экономика, падение производства, демография - вот основные проблемы пенсионной системы. Как всегда дают таблетку от боли, даже не определяя причины. Не сработает.
    Ответить
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Та святы отцы xoxлoнации, бандиты Бандера з Шухевичом! Аминь!
Дефицит Йода
Да пребудет с нами сало!
Довитруенко
Да сынок её уже всё что мог подобрал из того что уронили.
Гость
Ну где эта подстилка Ленка сосалка с придорожной канавы??? Где выкрики про геморроям Сала ?.. запасайся сука горохом и квасолею будешь вырабатывать пердячий газ и кизяки на окружной собирать !!! Говно тупое !!!
Весёлый Роджер
А в это же самое время, на бензо колонке у клятых… Тююю, тай ны …, вже ни такЪ, на водородной колонке… «Пассажирское сообщение на водородных поездах на Сахалине может начаться в 2024 г….» А у щирых пиндосмокчунов, с ранку, вже пойдёт чи войдёт гиперлупа, ну то у дупу панська залупа! Сало не роняем, ровными шматами, для убийц детей - братьёв рагулей – него ховаем! Та щенывмырло спиваем….
е
Сказочники... Т.е по их мнению от Китая до Тайваня лететь дальше чем с их гипотетических аэродромов...про десант вообще смешно читать, китайцы просто численностью затопчут любой экспедиционный корпус....
Весёлый Роджер
3.14здёшь голимый! Ну не верю!!! Ты классический xoxлoпредатель Кравчук!!! Член КПСС, а ныне восхвалитель Галичины СС!!! А шо Шмуля, то не такЪ?