Экономикаnews.finance.ua20 окт.

Мінагрополітики повідомило перші дані щодо «подвійної» приватизації земель

nk_hauz/ytxp8oO7R.jpeg

Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час пресконференції, присвяченій 100 дням ринку землі, презентував на базі Національної інфраструктури геопросторових даних інформацію про тих громадян, які всупереч закону неодноразово скористалися правом безоплатної приватизації. Про це йдеться на сайті Мінагрополітики.

«Усі охочі в режимі реального часу на геопорталі відкритих даних можуть ознайомитися з усім пакетом інформації про громадян, які могли до 5-ти разів скористатися правом безоплатної приватизації: кадастровими номерами та правовстановлюючими документами. Це перша хвиля відповідних даних із точки зору приватизації. Далі справа — за правоохоронними органами. Безумовно, той, хто зловживав своїм правом безоплатної приватизації, нестиме юридичну відповідальність», — зазначив Роман Лещенко.

Міністр додав, що невдовзі будуть оприлюднені нові факти порушень земельного законодавства України.

«Окремо хочу сказати, що за цей період нам вдалося повернути незаконно відчужені землі Міністерству оборони. Йдеться про території військових містечок, аеродромів. А також повернення земель природно-заповідного фонду, водного фонду та лісогосподарського призначення», — резюмував Роман Лещенко.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні запрацював ринок землі. Від цього дня скасовано заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення. В Україні середня ціна гектара землі сільськогосподарського призначення становить близько 33 тисяч гривень.