Экономикаmind.ua13 февр.

Мінекології пропонує суттєво збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства

Мінекології пророкує збільшення штрафів не в десятки, а у сотні чи тисячі разів. Суттєво посилити відповідальність за порушення природоохоронного законодавства в сфері водних і земельних ресурсів, а також порушення норм щодо атмосферного повітря і збільшити відповідні штрафи у сотні та тисячі разів, пропонує Міністерство екології і природних ресурсів.

«Більшість статей Кодексу України про адміністративні правопорушення в галузі охорони довкілля не змінювались з 1997 року та вже не відповідають сучасним економічним чинникам, а незначний розмір санкцій за порушення вимог природоохоронного законодавства унеможливлює належний рівень екологічної безпеки у державі», – йдеться у поясненні до документу. Так, законопроектом передбачено збільшення штрафу за псування сільськогосподарських та інших земель, забруднення їх хімічними і радіоактивними речовинами, нафтою та нафтопродуктами, неочищеними стічними водами, виробничими та іншими відходами, а так само невжиття заходів по боротьбі з бур'янами для громадян – від 100 до 400 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (н.м.) для на посадових осіб, громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від 250 до 500 н.м. Водночас, діюча редакція кодексу передбачає штраф за таке правопорушення для громадян – від 20 до 40 н.м. та для посадовців та підприємців – від 50 до 100 н.м. Крім того, за забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію ґрунтів та інші шкідливі явища, – передбачені штрафи для громадян від 100 до 170 н.м (в діючий редакції кодексу – від 3 до 7 н.м.), для посадових осіб та підприємців – від 120 до 180 н.м. (в діючий редакції – від 5 до 8 н.м.). Водночас, Засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 300 до 500 н.м. (діючи норми – від 20 до 50 н.м.) і на посадових осіб – від 500 до 1000 н.м. (в діючий редакції – від 50 до 100 н.м.). Також за введення в експлуатацію нових і реконструйованих підприємств, споруд та інших об'єктів, які не відповідають вимогам щодо охорони атмосферного повітря, передбачений штраф для посадових осіб та підприємців – від 80 до 150 н.м. (в діючий редакції кодексу – від 5 до 8 н.м.). Так, Mind писав про надзвичайну екологічну ситуацію під Києвом щодо засмічення території у 120 га, на якій розміщено несанкціоноване звалище мертвих птахів та відходів птахофабрики «Комплексу «Агромарс» (ТМ «Гаврилівські курчата»). Водночас, днями Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів днями зазначала, що вживає заходів для усунення несанкціонованого звалища трупів птахів неподалік від Києва поряд із селом Гаврилівка у Вишгородському районі, а винне у забрудненні навколишнього середовища ТОВ «Комплекс Агромарс» розпочало утилізацію загиблих птахі.Про це повідомляє міністерство на своєму сайті і зазначає, що відповідний законопроект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)» винесено на розгляд парламенту (реєстраційний номер №8026).

💬 Последние комментарии
Серж
Украина не Турция. На Украине предатель на предателе, и предателем погоняет.
е
Елена, так где говоришь воруют и под чьим управлением?
е
ни о чем, так что там с Украиной? шо тайна? воз и заткнись со своим Казахстаном!
Елена
Цитаты напомнить?Как ты отвечаешь на вопросы.
Елена
И тут члены КПСС виноваты,все беды отних, лечись болезный
наблюдатель
И это пережили. «Действия гитлеровцев под Ленинградом имели все признаки геноцида. Это было целенаправленное уничтожение мирного населения... голод, холод, бомбардировки и артобстрелы...». 27 января 1944 года советскими войсками была полностью снята блокада Ленинграда, которая продлилась 872 дня.
гость
И "оптимальнее всего сочетать рациональное питание с умеренной физической активностью, советует диетолог. Не загонять себя марафонами при серьезном ожирении, а начинать с прогулок и плаваний, а дальше по мере снижения веса".