Экономикаukraine.ukrainci.com.uaAug 5

Мінекономіки пояснило, чому зросли ціни на продукти

nk_hauz/fP5m7cMnR.jpeg

Про це зазначено у звіті Мінекономіки

У червні 2021–го річні темпи інфляції залишилися на рівні попереднього місяця – 9,5%, а зростання споживчих цін з початку року склало 6,4%.

Це пов'язано з двома факторами, свідчить звіт Мінекономіки.

Більш високу порівняно з минулим роком інфляцію в річному вимірі в Кабміні пояснюють зовнішніми цінами на продукти та енергоносії, а також невизначеністю на тлі виходу економіки з обмежень.

"Очікується, що найближчим часом дефляція або значно стримана траєкторія зростання цін на продовольство в літні місяці, при певній диверсифікації споживчого попиту на тлі поступового відновлення рівня економічної активності, забезпечить загальне уповільнення інфляції", – вказали в Мінекономіки.

При цьому в червні цього року споживча інфляція сповільнила темпи до 0,2% в порівнянні з 1,3% в травні. Це пов'язано зі зниженням тиску немонетарних факторів, що пояснюється сезонністю.

Минулого місяця світова тенденція високих цін на продовольство була знівельована сезонною насиченістю ринку товарами власного виробництва нетривалого зберігання, підкреслили в Міністерстві.

Одночасно проїзд на залізничному транспорті став дорожче на 5,3%, а в деяких регіонах через подорожчання палива і зростання оплати праці збільшилася вартість проїзду в маршрутках і міському транспорті. Водночас підвищення комунальних тарифів у червні на 0,4% не мало вагомого впливу на формування загального індексу споживчих цін.

"У підсумку сезонність на продовольчому ринку переважила інфляційні фактори по деяких непродовольчих товарах і послугах і визначила зниження небазової компоненти інфляції", – зазначили в Міністерстві.

Крім того, стабільна динаміка обмінного курсу гривні, яка в середньомісячному значенні зміцнилася на 1,3%, з початку поточного року – на 3,3%, фактично унеможливила тиск на споживчі ціни з боку імпортної складової.

💬 Последние комментарии
Елена
Сдохни падаль,ну что гнида?собирается Европа не признавать российские выборы,ну как , нормально это? Это дно дебил,а ты ешь, кушай, запомни дебил,могу точно сказать с такой политикой России её не будет,развалят её притом с помощью роджеров российских,ты этого не понимаешь,ибо пока тебе хорошо,пока,но поверь мне тебя прибьют,если не те ,то эти, увидишь,тебе там гнида сколько около55-60?так вот не успеешь от старости подохнуть,прибьют раньше,видит бог,так и будет,а Украина будет с Европой ибо твои роджеры ничего делать не хотят ине умеют, только обирать собственное население и продавать сырьё, всё,на больше они не способны.
----
НЕ ПРОДАВАЛИ!
Весёлый Роджер
ТАК шо там все примолкли? Так чем кормили скатину на селе? Шо ни у кого нима родственников на селе? НЕ ВЕРЮ!!!
Весёлый Роджер
Що тварь вороватая, я попал по яйкам? Так тебе падлюка продажная .. "за три ящика тушёнки можно было,такие…" А кстати, тушёнку ящиками в магазине продавали - запрещено было!!!
Starый Йухан
Гибнут не за Украину, а по пьяни, жадности и дурости.
Весёлый Роджер
Сам мудак соси у твоих панов пиндосов фуй! А от вопроса ты всрался!!! Ну ка отвечай тварь? что пенсии на селе были 32 руб? А тварь, прокомментируй это падла! Как в известном фильме - " ... а за чей счёт этот банкет?"
Весёлый Роджер
За Супрун ничего не скажешь, свинорыл продажный? Шо тильки - хрю -хрю да Сала Галичине СС? Вы шо до социализму разве скачите или холуями панський фуй смочуете? Отож!
Авторские статьи
Авторские статьи33м. назад
Раскол в ЕС, латинизация Украины, "Вагнер" и плёнки судьи Вовка. Золотарёв, Богатырёв, Лозовский
Авторские статьи7ч. назад
Обожаю "зеленую энергетику"
Авторские статьи8ч. назад
YES - исполнение разного рода "хотелок" Запада
Авторские статьи9ч. назад
Республиканская безальтернативность vs. демократическое безрыбье. Д.Джангиров и М.Дудаков
Авторские статьи9ч. назад
"Жу-Жу". Евроатлантическая интеграция - это уже позавчерашний день
Авторские статьи10ч. назад
Британия умоляет о помощи тех, кого уничтожала
Авторские статьи11ч. назад
Миг из жизни «Укрзалізниці»: между дерибаном прошлого и приватизацией будущего 1
Авторские статьи13ч. назад
Раскол в ЕС, латинизация Украины, "Вагнер" и плёнки судьи Вовка. Золотарёв, Богатырёв, Лозовский
Авторские статьи13ч. назад
Укрусь, древние водка и Одесса и гибридные кремлёвские 2