Міненерго ініціює збереження старих тарифів на електроенергію
Экономикаfbc.ua27 июня 2021

Міненерго ініціює збереження старих тарифів на електроенергію

Міністерство енергетики виступило з ініціативою, яка полягає у збереженні чинного рівня тарифів на електричну енергію для населення шляхом продовження дії ПСО (покладання спецобов’язків на учасників енергоринку) до 1 серпня поточного року.

За інформацією прес-служби Міненерго, новий механізм спецобов’язків покликаний стати на захисті соціально вразливих верств населення завдяки зниженню і прогнозованості тарифу, дасть можливість підприємствам модернізувати виробничі потужності і забезпечить стабільну роботу.

У відомстві зазначили, що у травні-червні ситуація на енергоринку спотворила адекватне прогнозування механізму фінансово стабільної діяльності для учасників ПСО – через що неодноразово закликали Нацкомісію з держрегулювання у сферах енергетики і комунпослуг терміново відреагувати. Від регулятора чекають ухвалення рішень, які стабілізують ринок. Як очікується, у першій половині липня мають з’явитися добрі результати, наголосили у Міненерго.

Нагадаємо, що в Нацкомісії з держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг очікують в цьому році подорожчання виробленої електроенергії з поновлюваних джерел енергії на 24% в порівнянні з минулим роком – до 51 млрд 260 млн грн. Сума буде вдвічі вище в порівнянні з 2019-м (24 млрд 480 млн грн).

Раніше повідомлялося, що державні вугільні підприємства за період 2019-2020 років заборгували держпідприємству «Регіональні електричні мережі» 186,4 млн грн. Відомо, що підприємство «РЕМ» звернулося до Ради національної безпеки і оборони України з приводу критичної ситуації, яка склалася через відсутність урядового рішення щодо проблемних боргів за постачання електрики шахтам.

Написать комментарий